Ha ebben a szemeszterben elvégzem már minden tárgyamat, de úgy érzem, hogy ebben a félévben már kicsúsztam az időből, hogy megírjam a szakdolgozatomat, akkor csúszhatok egy fél évet?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ebben a félévben meglesz minden tárgyam, ami a diplomámhoz kell, de ebben a félévben úgy érzem, hogy már nem lesz időm normálisan megírni a szakdogámat, akkor a következő félévben lesz valami következménye, vagy kell fizetni vagy benyújtani valami kérvényt, hogy már csak a szakdogámat írom, vagy következmény nélkül lehet csak azzal foglalkozni?

2023. okt. 30. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Ha megcsinálod az utolsó tárgyadat, akkor kiállítják az abszolutóriumot. Ez azzal jár, hogy megszűnik a hallgatói jogviszonyod. A hatályos törvények értelmében az abszolválástól számított 5 éven belül sikeres záróvizsgát kell tenned.

Érdemes írni a konzulensednek, esetleg a TO-nak ezzel kapcsolatban. Nálam ez utóbbinak anno azért volt jelentősége, mert a jogviszony megszűnésével bizonyos egyetemi online felületekhez se fértem volna hozzá, így a TO-s manuálisan visszarakott, hogy lássam (pl. A féléves naptárat, hogy mikor lesz a ZV).

2023. okt. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
1 Szakdoga nelkul nem allitanak ki abszolutoriumot!
2023. okt. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2

Ez lehet, hogy egyetemfüggő, nálunk az SZTE-n biztos, hogy így volt.

A szakdolgozat nem az abszolutórium feltétele volt, hanem a záróvizsgára jelentkezésé. Én alapszakon csúsztam így, de tavaly végeztem mesteren, több csoporttársam is volt, aki abszolvált, és már csak a szakdoga van hátra.

Abból a szempontból nyilván nem mindegy, hogy így nem fogynak az állami félévek/nem kell tandíjat fizetni.

2023. okt. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat nekem ez azert fura, amit mpndasz 3, mert a szakdoga is egy krediteket ero tantargy, legalabbis nalunk. Azaz, nalunk ezt is el kell vegezni az abszolutoriumhoz. Nalatok meg kiadjak anelkul, akkor a szakdogat nem is veszitek fel tantargykent? Hisz abszolutorium eseten mar nincs aktiv feleved, mint ahogy irod is, tehat utana targyat nem vehetsz fel.
2023. okt. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Magának a szakdolgozatnak nem volt kreditértéke. Volt egy szakdolgozati konzultáció vagy szakszeminárium nevezetű tárgy, de azt akkor is tudtad teljesíteni, ha még nem volt kész maga a dolgozat.
2023. okt. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha kész vagy minden tárgyaddal, de nem mész záróvizsgára, nincsen meg a szakdolgozatod, akkor abszolválni fogsz, megszűnik gyakorlatilag a hallgatói jogviszonyod. Van x éved hogy letedd a záróvizsgát, megírd a szakdolid.


Na, ezért buktattam meg én magamat egy tárgyból, hogy maradhassak nappalin, legyen kolim és így egy félévig csak a szakdolgozatomra koncentrálhattam.

2023. nov. 1. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6-os


Ugyanezt tervezem én is, ha kicsúszok az időből. 🤣

2023. nov. 3. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!