Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vajon komolyan vennének és...

Vajon komolyan vennének és lehetek így matematikus?

Figyelt kérdés

Anno matematika BSc-re jelentkeztem, amit el is végeztem, viszont nem éppen jó eredménnyel.

Érdekeltek bizonyos területek, de pszichés és egyéb komoly betegségek miatt olyan 1,5 év után teljes motiválatlanság mellett csak belőttem a 2-es, 3-mas szinteket és átcsusszantam a vizsgákon.

A záróvizsgára összeszedtem mondjuk magam, kérdezgettek is, hogy maradok-e mesterre, de mondtam, hogy nem. (Nagyon elegem volt addigra)

Most jópár évvel később viszont rájöttem, hogy nem igazán tudom elengedni ezt a matematika dolgot és agyalok az MSc jelentkezésen, illetve utána PhD-n. De a tapasztalatom az, hogy akik ilyen szintre mennek, azok már az elejétől jól teljesítenek, tanárokkal jó kapcsolatot építenek ki, már akár alapképzés alatt írnak kisebb cikkeket stb.

Nem tudom, hogy az eddigi nem túl jó eredményeim mennyire befolyásolnák akár a felvételemet, akár azt a célt, hogy PhD-ra is mehessek, iletve eleve az oktatók hozzáállását a személyemhez.


2023. okt. 31. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
MSc-re szinte mindenki megy tovább, akinek akárhogy meglett a BSc.
2023. okt. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Doktori képzést ráérsz meglátni, de abban meg sokkal inkább számít a motiváció és a területed ismerete, mint az, hogy korszakos zseni legyél, vagy az, hogy a különféle korábbi tárgyaidat milyen eredménnyel végezted el. Egyébként a gyatra eredményedben minden bizonnyal nagy szerepe volt annak, hogy pszichésen rossz passzban voltál.
2023. okt. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kólauborkával ***** válasza:
69%
Meg a PhD-n már ugye valami újat kell virítani, kérdés az, hogy az általad szeretett területekben vagy-e olyan jártas, hogy cikkeket írj, publikálj valami olyat, amit előtted senki. Mert ha érdektelen vagy a dologban, akkor több, mint valószínű, hogy nem fog menni.
2023. okt. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Felvételizhetsz Msc-re, viszont számíts arra, hogy felvételin megkérdik, hogy miért nem azonnal mentél tovább.
2023. nov. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!