Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre milyen iskolából?

Egyetemre milyen iskolából?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Amikor egyetemre jelentkezne valaki, akkor az számít, hogy milyen középiskolából jön (típus), vagy csak hogy milyen érettségije van (pl emelt vagy ilyenek)?



2023. nov. 3. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít.
2023. nov. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak az eredmények számítanak, amikkel felvételizel. Senkit nem érdekel az iskola.
2023. nov. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:)
2023. nov. 3. 20:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg minden típusú iskolában ugyanazt az érettségit írják, és az érettségi eredmények számítanak a felvételinél, az iskola nem.

Maximum annyiban számíthat az iskola, hogy van, ahol többet foglalkoznak az érettségivel, többet gyakoroltok, így könnyebb jól megírni, mint egy olyan közegben, ahol senki nem tervez továbbtanulni pl. De ott is felkészülhetsz önerőből is, illetve ez nem iskolatípusonként állandó.

2023. nov. 4. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A felvételinél nem számít, hogy milyen könnyű lesz az első egy-két félév viszont nagyonis. Egy szakirányú gimnázium vagy szakközépiskola által adott tudás akár fedni tudja az első félév szakmai anyagának nagy részét. Ez nagyon jó alapozás.


Én úgy mentem villamosmérnöki egyetemre, hogy villamosipari szakközépiskolában tanultam, utána csináltam egy technikusit és készültem OSZTV-re. Az érettségim semmivel nem ért többet, mint másoké, viszont az első félévben alig kellett valamit hozzátanulni ahhoz, amit magammal vittem.

2023. nov. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%

Ja, meg annyit hozzá tennék, hogy az emelt matek és fizika fakultáció is sokat segített.


Szóval ha már van egy elég konkrét képed arról, hogy milyen karrier irányába akarsz haladni, érdemes aszerint középiskolát választani, és élni az általa nyújtott lehetőségekkel, mert rengeteget számít a jó alapozás.

2023. nov. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, de abban, hogy milyen érettségije van, sokat számít, hogy hová jár. Leginkább hogy felkészítenek-e ott emelt érettségire az általad kívánt tárgyakból, meg elég jó-e a nyelvoktatás a nyelvvizsgákhoz (többletpont).
2023. nov. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha elérnéd az itteni regisztráció korhatárát, nem kérdeznél ilyet.
2023. nov. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!