Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemi szakot ajánlot...

Milyen egyetemi szakot ajánlotok ezekhez az érdeklődési körökhöz?

Figyelt kérdés

Sajnos vészesen közeleg a jelentkezési határidő, én pedig teljesen el vagyok veszve.

Ezek a dolgok érdekelnek:

● jog

● nyelvek tanulása

● különböző kultúrák

● diplomácia

● közgazdaságtan (nem a számolós mint pl könyvelő, hanem inkább elméleti síkon)

●esetleg kommunikáció

● történelem

● nemzetközi témák

● emberi jogok

● természettudomány

● környezetvédelem

● filozófia



nov. 9. 07:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A közgazdaságtan "elméleti" síkon sokkal durvább matematika, mint amit a könyvelők csinálnak.

Mit értesz természettudomány alatt? Fizikát, kémiát, csillagászatot, az orvosit vagy mit? És különböző kultúrák alatt? Az inka, azték vagy a perzsa kultúra érdekel? Kommunikáció, mint micsoda? Háborús tudósító, újságíró, tréner, coach, stb?

Nyelveket tudsz tanulni egyetem nélkül is, ahogy filozófusok műveit is nyugodtan olvashatod.

A diplomáciában mi az ami érdekel? Nagyon zárt közeg, egy nemzetközi tanulmányok/kapcsolatok szak elvégzése messze nem garancia arra, hogy el tudsz helyezkedni majd pl a Külügyminisztériumban.

Mit értesz nemzetközi témák alatt? Politológiát? Pénzügyeket? Vagy micsodát?


Nagyon tág intervallumot adtál meg, próbáld ezt szűkíteni, mert így nehéz lesz a döntés.

nov. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis fogalmad sincs, mi akarsz lenni. Mi akarsz lenni?
nov. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Próbáld meg fordítva. Milyen munkát szeretnél?

Íróasztal? Jövés- menés?

Kevés vagy sok kolléga, kontakt, kliens?

Csoportos, vagy önálló?

Kreatív, vagy szabályok szerinti?

Ha ezeket tudod magadról, keress hozzá tanulni valót.

nov. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem egyetem ugyan, de ajánlom, csináld egy ideig az idegenvezetést is.
nov. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Sztem a kozgaz vonal a legjobb a felsoroltak közül. Nyelveket meg tanulhatsz mellè magad is. De vmi komolyabb elemzői vagy matematikai tudást gyarapíto közgázos szakra mennèk, nem ilyen tucat gazdmen vagy turizmus vendeglatas meg hasonló szakokra.
nov. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!