Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a francia érettség...

Szerintetek a francia érettségivel mire megyek?

Figyelt kérdés

Szóval, igazából csak később kell emeltet választani, dee én mar gondolkodtam hogy mit esetleg mire szeretnék menni. Nem szeretem a bioszt, kémiát és fizikát, talán még a földrajz szóba jöhet… Viszont plusz tantárgyként nem tudom hogy még miből lehetne. Gondolkodok nagyon a francián, de abból nem szeretnék emelt szintű érettségit letenni, inkább csak középszinten. De ha semmiből sem csinálok emeltet, akkor van esélyem valahova, vagy egyáltalán nincs?


Hú, így átolvasva, elég furán hangzik, kicsit összevissza van, bocsi:(


2023. nov. 10. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
A kérdés az hova kell a francia nyelv? Sok helyre nem, de azért biztosan lehet találni. Egy dolog nagyon fontos, hogy a közép angol meglegyen mellette. Ismerek Franciaországban vegzett francia szakost, addig nem volt állása amíg nem tanult meg angolul, utána azonnal talált. Francia cég, vagy ahol vannak francia ügyfelek oda kellhet a nyelvtudasod. Vagy van ismerősöm aki otthonról dolgozik, az ügyfelek telefonon hívják és informálja őket, ő is franciául beszél.
2023. nov. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

Ha még át is olvastad, mielőtt elküldted, és te magad is katyvasznak érezted, miért küldted el? Na mindegy.

Kicsit fordítva ülsz a lovon. Ne azt nézd, hogy XY érettségikkel milyen szakra tudsz menni, hanem tálald ki azt, hogy milyen irányba tanulnál tovább és az alapján válassz érettségi tárgyat.

Nyelvből egyébként akkor van “értelme” leginkább érettségizni, ha emeltezel, és azzal 60%-ot elérsz, megkapod a középfokú nyelvvizsgát, aminek a piaci ára kellően borsos.

nov. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Felvételinél sok szaknál elfogadják a nyelvi érettségiket, tehát ha szereted a franciát, és tovabb szeretnél tanulni, akkor a francia lehet felvételi tárgyad.
nov. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

/3-as vsgyok./

Továbbtanulásnál nagyob sokat számít, hogy középszinten, vagy emelten tetted le a felvétei tárgyból az érettségit. Ugyanis a középszintűért 100%-os eredmény esetében is csak 67 pontot kapsz, míg az emeltért annyi pontot kapsz, ahány százalék. Tehát ajánlatos inkább emeltezni.

nov. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!