Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A levelezős diploma ér annyit,...

A levelezős diploma ér annyit, mint a nappalin elvégzett vagy nem?

Figyelt kérdés

Én a 3. diplomámat csinálom, ami egy logisztikai mérnök bsc képzés, levelezőn.

Nappalin csináltam egy gazdaságit, aztán az MSC változatot levelezőn, meg most a mérnökit levelezőn.


Összehasonlítva a nappalival, elég sok a könnyítés.Mondjuk a mérnöki levelezőn is nehéz,de például rajzos feladatokból könnyebbeket kaptunk, mint a nappalisok.Illetve, a tanárok jóval több infóval látnak el minket a vizsgákkal kapcsolatban, mint a nappalisokat.

Olyan,hogy beugró, meg ZH az nincs.


Amikor nappalis voltam, nagyon utáltam ezt a beugrózást, viszont rákényszerített,hogy meg is tanuld és nem csak átcsusszanj a vizsgán.


nov. 11. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Magán a diplomán semmiféle jelzés nincs arra vonatkozóan, hogy nappalin vagy levelezőn tanultál. Sőt: még ha külföldön szerzett diplomát honosítasz és így kapsz magyarországi diplomát, azon sincs jelezve, hogy nem magyarországi tanulmányaid alapján kaptad. Úgyhogy egy potenciális munkáltató számára ez csak akkor derül ki, ha az önéletrajzodban ezt megírod, vagy az állásinterjún erre rákérdez és őszintén válaszolsz. Ettől függetlenül én nem tudok arról, hogy a levelezőn szerzett diploma a munkaerőpiacon hátrány volna.
nov. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%

3. diplománál azért szerintem már érezheted, hogy az egyetemi képzés szép dolog, de a munkahelyen szükséges tudáshoz nagyon széles, de nagyon felületes elméleti alapokat ad. Innentől kezdve nem igazán számít hol és hogyan szerezted magát a papírt, úgyis az számít, hol és mit dolgoztál már korábban.

Persze ez az én egyéni véleményem, nem kell vele egyetérteni.

nov. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Diploma csak egy alap, beugró sok munkahelyre. Rengeteg dolgot majd ott tanul meg az ember folyamatjában. Sokszor elég messze lesz a valóság az elméleti tudástól. Legalabbis minél gyakorlatibb a pozicio. Talan tervező mérnök vonalon lehet, hogy a minél fontosabb elméleti alapok kellenek bizonyos mérnököknek.
nov. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan értékű diploma, mint a nappalis. A könnyítéseknek meg szerintem örülj, tudják az oktatók, hogy levelezőn munka, család egyéb más bajok mellett tanul valaki.
nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Nekem egy kollégám végzett levelezőn vegyészmérnökit. Nagyon hézagos volt a felkészültsége és tudása.
nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért hézagos a tudás, mert a képzés minősége silányabb. Mindenki magának tanul, és mindenki maga dönti el, hogy beéri a kettessel, vagy hajt a négyes-ötösre. Annak lesz hézagos a tudása, aki kettessel szenvedi végig az egyetemet, és ez a képzés tagozatától teljesen független.

(És ez sem ennyire sarkos, mert ott vannak még a puskázás nagymesterei: lehet, hogy a jeles minősítésű diploma valójában semmilyen tudást nem takar, mert nem tudás, hanem puskázás eredménye.)

Kérdező: tegyél meg minden tőled telhetőt, tanulj lelkiismeretesen, a tudást soha senki nem veheti el tőled.

nov. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A levelezőn már a tanuló belefektetett munkájától függ a diploma "értéke". Én csináltam képzést nappalin és levelezőn is, a levelezőbe sokkal többet fektettem be és számomra sokkal többet ér. A nappali képzésen sok idő elmegy a tengés-lengéssel, előadásokkal stb., míg levelezőn minden szabadidő számított és sokkal célzottabb volt a tanulás.
nov. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Senkit se érdekel, hogy nappalin vagy levelezőn végezted-e el a sulit. A levelező annyiban keményebb, hogy sokan teljes állás mellett, esetleg még család mellett csináljáék végig. Levelezősként annyiból áltak a napjaim, hogy munka/suli/tanulás alvás sokszor.
nov. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!