Érdemes lenne váltanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Mi a véleményetek az esti gimnáziumról? Megéri váltani? 11.-dik Osztályos vagyok így a 16.-dik életévemet már betöltöttem. Egy ideje már gondolkozom az esti gimnáziumon, mivel nem a legjobb az iskolám és annak környezete. Nem indult jól már a 9.-es évem se, nem tudtam rendesen beilleszkedni, de úgy voltam vele, hogy úgy is jobb lesz, vagyis a legtöbb esetben így szokott lenni. Volt egy időszak mikor azt hittem jobb lesz, 1-2 emberrel jobban jóba lettem, viszont a végén kiderült nem érte meg a sok fáradozás értük, ki voltam használva, így végül adódott egy olyan helyzet, hogy ennek az egésznek véget lehessen vetni. Sikerült. Újra egyedül lettem, de abban voltam megint, hogy majd jobb lesz. 10.-re pár emberrel kezdtem jóba lenni, azt hittem velük más lesz. Nem lett. Egyre jobban elkezdtek gúnyolni és kifigurázni, az utcán megszégyenítő megjegyzéseket tettek rám, ez abba maradt így évvégére. Azt hittem ez az év más lesz, hát nem lett. Ugyan úgy csinálták az utcai és a sulis beszólásokat, de néha meg totál jó fejek voltak, így ez az égész egy elég zavaros dolog. Sokan levegőnek néznek direkt, undorító az osztály és az osztályfőnök is. Úgy érzem, hogy nincs már maradásom egy olyan közösségben, amely elrontja a lelki világom. Minél többet vagyok ebben a közösségben annál rosszabb, vannak jobb napok, mikor mindenkivel is beszelek, máskor meg egy rossz ember vagyok mindenki szemében. Nem lehet rajtuk kiigazodni. Tudom, tinik. Viszont ez nem jogosítja fel arra őket, hogy rosszul bánjanak a másikkal és kiközösítsék. Osztálykirándulás lesz hamarosan, szeretnék elmenni én is, de nincs kivel legyek ott, szabad foglalkozás pedig biztosan egy nagy plázában lesz, és semmi kedvem arra, hogy ott bóklásszak egyedül órákon keresztül, míg a többiek jól érzik magukat. Tudom tudom, akkor ne menjek el. De szeretnék én is kirándulni világot látni, viszont ez a közösség ezt nagyon megnehezíti. A tanárok rendesek, viszont az osztályfőnök annál inkább a tanárok ellentéte. Egyre rosszabbul veszem ahogy másokkal és velem csinál. Ezt nem fejteném ki jobban. A lényeg, hogy szeretnék váltani és megszabadulni ettől a tehertől, mindenhol lehet rossz, igen, de egy próbát megér. Gondolkoztam nappaliba is, hogy átjelentkezem máshova, viszont az ágazati vizsga miatt ez eléggé nehézkes(technikumban tanulok jelenleg) Újrakezdeni pedig nem szeretném. Viszont, hogyha sikerülne is átjelentkezni, az össze szokott közösség miatt nagyon félek. Nem szeretnék megint egyedül lenni, enni, inni. Társasági ember vagyok. Szomorú, hogy ez az eddigi éveimből kimaradt. Igen, nem kívánságműsor, de csak jobb egy olyan helyen ahol felhúznak és támogatnak nem?

Viszont az estin is eléggé elgondolkoztam, annak ellenére is, hogy a vélemények eléggé megoszlóak róla. A csp a tb és az esti diákigazolvány miatt félek tőle. Viszont emellett eljárnék dolgozni természetesen, így tudnám fizetni. Annyi rosszat hallottam róla és a tanárok is annyira szidják az estit, hogy sose fogjuk elvégezni, ha oda megyünk, szégyen az esti, ilyenek. Attól is félek, hogyha a későbbiekben az esti mellett döntenék és elvégzem, egyetemen és munkahelyen is egyaránt rosszul fogják nézni az esti érettségim, így sok jó dologtól eleshetek. Sok jót hallottam róla, pl hogy emberségesebben bánnak az emberekkel és felnőttként, nem úgy mintha egy kisgyerek lennél. Másabb bánásmód szerintem nagyban befolyásolja a kedvünket és a lelkünket is. Mit javasolnátok? Nappalira vagy estire lenne érdemesebb váltanom? Milyen hátrányokat és előnyöket tudtok még a kettő iránnyal kapcsolatban? Válaszotokat előre is köszönöm.



nov. 14. 16:45
 1/2 anonim ***** válasza:

A csp a tb és az esti diákigazolvány miatt félek tőle


Csp munkarendtől függetlenül jár, ha közoktatásban tanulsz.

Eü szolgáltatásra is jogosult leszel.

A diákigazolvánnyal meg estissel is pont ugyanúgy tudsz utazni. Na jó, a cinema city csak nappalist fogad el, hát istenem, a mozi nem lesz olcsóbb.

nov. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Menekülés miatt nem érdemes váltani. Mivel 16 éves vagy, ezért nem fognak sehol sem felnőttként bánni veled, mert még nem vagy felnőtt. Küzdj meg, ha ügyes vagy, sokat tanulsz belőle.
nov. 15. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!