Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök BSc (BME) után,...

Gépészmérnök BSc (BME) után, milyen gazdasági szakra lenne érdemes váltanom?

Figyelt kérdés

Anno a hobbim miatt kezdtem el ezt a szakot, ami ugyan ha nem is kiemelkedően de közepesen megy a mai napig. Így a képzés vége felé közeledve egyre kevésbé tudom magam elképzelni gépészmérnökként. Még nem volt szakmai gyakorlatom ezért még kíváncsi vagyok a nyáron bejön -e a szakma, de gondolkodom, hogy lehet váltanék pénzügy-számvitel vagy elemzői irányba. Nem vagyok túl jártas az előbb említett szakmákban, de ugyanúgy közgazdászként is el lehet helyezkedni, nem csak mérnökként a baráti körömből kiindulva, és ha lehet így mondani talán úribb dolguk is van mint nekem lesz.:D De legfőképp azért gondolkodom ezen, mert nem tudom, hogy feküdne -e nekem egy életen át ez a szakma.


Milyen szakokat tudnátok ajánlani számomra ilyen esetben?

Illetve mit gondoltok erről a helyzetről?


köszönöm a segítséget:)


2019. jún. 3. 18:26
 1/1 Vodafonelive ***** válasza:

Én is gondolkodtam gazdasági BSc vagy MSc-n. De ha a pénzügy-számvitelt választod akkor sajnos el kell döntened, hogy mérnök leszel vagy könyvelő. A kettőt egyszerre nem lehet csinálni, mindegyik köszöni nagyon jól elvan magánban is.

Viszont sok más gazdasági képzéssel gazdaság és menedzsment, kereskedelem és marketing, gazdaságinformatika és talán nemzetközi gazdálkodás ami jó.

Volt pár szaktársam akik nem mérnöki mesterre, hanem vezetés és szervezés MSc-re mentek tovább, mert a kettő is egy jó párosításnak tűnik.

Milyen szakirányt választottál ami miatt nem tetszik? Azért ott van vagy 6-7, köztük elég különbözőek is, talán mellé nyúltál ezen a téren?

2019. jún. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!