Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szociológia vagy szociális...

Szociológia vagy szociális munka szak áll közelebb a pszichológiához?

Figyelt kérdés
Ha nem vennének fel pszichológia szakra egyik megjelölt egyetemre sem, akkor lenne egy alternatíva, valamelyik szakra elmennék egy évre és utána újra felvételiznék pszichológiára.
nov. 16. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor már a szociológia, de egy ilyen alternatíva nettó baromság, csak az államilag támogatott féléveidet, idődet és az energiádat pazarlod, és alig van köze a két szaknak egymáshoz. Akkor már inkább feküdj rá a tantárgyra, amiből újra érettségiznél.
nov. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A szociológiának semmi köze a pszichológiához. Abból gondolod, hogy mind a kettő -ológia végű? Maximum a szociálpszichológia a közös terület. A szociális munka legalább segítő, de tényleg semmi értelme elmenni egy évre egyetemre, majd otthagyni, pénzkeresés helyett.
nov. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem áll közel hozzá. A tervedet meg nem értem. Ha nem vesznek fel, dolgozz, vagy tanulj nyelvet!
nov. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Lehet mutogatni a szociológiára, hogy az közelebb áll, de ez kb. olyan, mint amikor a Honfoglalóban a “hány lába van a kutyának?” kérdésre 0-t írsz, de a másik 12-t, úgyhogy nyersz, mert a te válaszod van közelebb… semmi közük érdemben egymáshoz.

Ráadásul csak egy kérdés: komolyan gondolod, hogy ha most, amikor semmi más dolgod nincs, mint felkészülni az érettségire, és így nem sikerül, akkor jobb esélyeid lesznek, ha mellette egy olyan egyetemi szakon is teljesítened kell, ami nem is érdekel, ráadásul semmi köze nincs ahhoz, amiből érettségizned kellene?

nov. 17. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Gyogypedagogia szak kozelebb van a pszichologiahoz.
nov. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Részleteket nem írtam, így lehet kicsit félreérthető voltam. Nem vagyok már középiskolás, 2 éve érettségiztem. Jelenleg dolgozom, utálom a munkám, nyilván sima érettségivel, munkatapasztalat nélkül nem sok jó lehetőségem volt, örültem, hogy valahol elkezdhettem dolgozni, de nem szeretném ezt egy évnél tovább csinálni. Jártam már egyetemre, azt a szakot otthagytam végül. Jó tanuló voltam, viszonylag jól sikerültek az érettségijeim, nyelvvizsgáim is vannak, de most ez az új rendszer bekavar nekem is, mert pl lenne egy elég erős középszintű érettségim, ami pszichológián elfogadható, de mivel csak közép, így nem megyek vele semmire innentől kezdve. 2 tárgyból megyek tavasszal érettségizni emelt szinten, az egyikből a “normál” érettségi időszakban is vizsgáztam, csak picit jobb eredmény kell. Természetesen készülök rájuk, jól mennek, elvileg pici az esélye, hogy sehova ne vennének fel, de elgondolkodtam rajta.

Tudom, hogy nagyon sok hasonlóság nincs a szociológia meg a pszichológia között, de azért gondoltam, mert azért ott van szociálpszichológia, statisztika, kutatásmódszertan, illetve azért a szociológia is èrdekel, csak nem az az elsődleges, viszont tudom, hogy oda biztos bejutnék màr a mostani pontjaim alapján is.

nov. 17. 17:26
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

szia, annak idején én is pszichóra akartam menni, majd miután rájöttem hogy sehogy sem lesz elég pontszámom hozzá, lemondtam róla. ezt természetesen egy jó időintervallumnyi elkeseredettség követte, de végül az érdekelt szakok között a szociológia mellett döntöttem (nem azért a szociológiát választottam, MERT nem sikerült, eleve érdekelt az is, de igencsak bizonytalan voltam.)


--utólag nem bánom, hogy nem így tettem, szeretem ezt a szakot, de bármi kérdésed van, nyugodtan dobj üzit. :) üdv: egy másodéves szociológiahallgató.

nov. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ezt tenném a helyedben:


Megjelölném az összes szóba jövő pszichológia szakot, illetve utolsó helyen a szociológiát is (vagy ami még érdekel és lenne is hozzá pontod, ha esetleg nem sikerül jól az érettségid).

Ha jól sikerül az érettségi és felvesznek pszichológiára, akkor minden oké, nincs is további teendőd.

Ha nem sikerül olyan jól, és emiatt csak szociológiára vesznek fel, akkor kettő logikus lehetőség van: 1. Vagy elvégzed a szociológiát, majd – ha még ezt követően is érdekelni fog a pszichológia -, diplomabeszámítással jelentkezel, ami által az érettségi eredményeidet nem is fogják nézni, kizárólag a diplomát (ami max. 400 pontot érhet), és ehhez jönnek még a plusz pontok (ami nagyon szuper, hogy vannak nyelvvizsgáid, mert azokkal sok többletpontot tudsz szerezni). Ennek a forgatókönyvnek az előnye, hogy tudsz majd jobb munkahelyet szerezni, és levelezőn ugyanúgy meg tudod majd csinálni a pszichológiát. 2. Ha felvesznek szociológiára, de mégsem érdekel annyira, egyszerűen nem iratkozol be, és akkor semmit nem vesztettél. Akkor lesz időd készülni tovább, hogy újra nekifuthass az érettséginek.

A lényeg, hogy a helyedben semmiképpen nem „vesztegetném” el az állami féléveimet (meg hát ezt a két szakot együtt vinni baromi nehéz, és esélyes, hogy kiesnél az egyikről). Ha pszichológus szeretnél lenni, sokat kell majd tanulnod így is-úgy is.


Sikeres érettségit és felvételit kívánok! Majd ha gondolod, írd meg, mik a fejlemények.

dec. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!