Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csecsemő - és kisgyermeknevelő...

Csecsemő - és kisgyermeknevelő szakról vélemény? Mennyire volt nehéz/tanulós? Milyen benne dolgozni, meg lehet belőle élni, hol lehet elhelyezkedni/könnyű az elhelyezkedés?

Figyelt kérdés
nov. 17. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ùgy gondolom aki most pályakezdő nem fog sokáig benne maradni. Nagyon nehéz , mert már szinte minden csoportban 12 gyermekből 2-6 problémás. Nagyon nehéz most ez a szakma,nagyon sok türelem kell a szülők fele is.

15 évig voltam benne , 6 hònapja mondtam fel.

dec. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
1 eve vagyok kisgyermeknevelo. Nagyon akartam es orultem mikor sikerult elhelyezkednem. Azt kell mondjam halatlan egy munka… a gyerekek sajnos java resze problemas. Nehez nagyon. Sokan vannak es mikor egyedul vagy, nincs dajka segitseged vagy a tarsad akkor elkepesztoen oda kell figyelni mindenre. A szulok sokszor azt nezik hogy csak az o gyerekuk van. Mikor egyedul vagyok nem tudok minden helyzetben ott lenni, nem tudom minden gyerek aprobb balesetet megelozni. Gyakran balhesak mert a gyerekukkel aprobb baj tortent(horzsolas, pici seb). Sokszor nem veszik figyelembe hogy mikor ok otthon vannak 1 gyerekkel is megesik a baj. De mi sokszor egyedul vagyunk 12-14 gyerekre… nem tudunk mindig mindenhol ott lenni. Sok a banto, serto visszajelzes. Nehez az hogy a pici gyerekekkel ott vagy, szereted oket, tisztaba teszed oket, figyelsz arra hogy egyenek, igyanak es megis sokszor a koszonet nem ugy jon vissza. Persze nem is ezert vagyok benne csak neha jol esne mast kapni… ennek fejeben meg is kovetelik a szakmaisagot, a protokollt-modszertant amit nem mindig lehet kovetni.. es a rengeteg papirmunkarol nem is beszelve amit gyakran ellenoriznek es ha nincs rendben jon az irgum-burgum… ugyanez igaz a fent emlitett szakmaisagra. Ellenorzesnel az sem mindegy hogy jobbrol balra vagy balrol jobbra fordulok. Hogy a gyereknek mit mondok, hogy fogalmazom meg, egy helyzetet hogy oldok meg… nagyon nehez. Fiatal vagyok es nem dolgozom benne regota viszont barmennyire is szeretem gyakran fontolora veszem hogy valoban ezt szeretnem e csinalni. Itt jon be az hogy mindenkinek meg kell felelni. A szuloknek, szakmai vezetonek, igazgatonan, ellenornek. Sokszor mintha nem is a gyerekekrol szolna hanem a tokeletessegrol. Tokeletesseget varnak el tolunk mikozben ennek a szakmanak sokkal inkabb a szeretetrol, oszinte torodesrol kene szolnia.. erdekes
jan. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es! :)


Abszolùt megértelek én pontosan ezek miatt hagytam ott, többek között..

Fel a fejjel! Én 10 év után most pròbálok váltani más munkaterületre, megkérdezhetem melyik kerületben dolgozol..?

jan. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!