Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyivel fogok könnyebben...

Mennyivel fogok könnyebben állást találni, illetve többet keresni, ha elvégzem a csecsemő- és kisgyermeknevelő szakot az ELTE-n, mintha csak egy OKJ vizsgám van ugyanebből?

Figyelt kérdés

Szeretnék jelentkezni erre a szakra az ELTE-n,csak ugye nem biztos hogy fel is vesznek,mert az utóbbi évek alapján majdnem négyszeres a túljelentkezés.Arra gondoltam ha nem jön össze az egyetem nem esek kétségbe,elvégzem a kisgyermekgondozó,-nevelő OKJ képzést.Az érdekelne,hogy mennyivel indul rosszabb eséllyel a pályán az aki csak OKJt végzett mint akinek diplomája van?

Köszönöm a hasznos válaszokat előre is.

18\N



2014. nov. 7. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdező csecsemő- és kisgyermeknevelő szakra még az ELTÉ-re is alacsony a ponthatár! Államira 284!!! ponttal lehetett bekerülni..lényegtelen hogy hány fő összes jelentkező volt, szóval ide aki picit több pontot szerez mint a jogszabályi minimum felveszik.

Elég nehéz ezzel a szakkal elhelyezkedni..akkor is ha ELTÉ-n végzel, okj-vel meg kizárt. Nagyon alacsony fizetés, a bölcsi a szociális szférához tartozik, itt nem rendezték a béreket régóta.

A kezdő diplomás alig több mint minimálbért fog keresni...de 14-15 év munka után is csak 142ezer bruttó (az 91 ezer nettó)a fizetés. Én meggondolnám a helyedben.

2014. nov. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

[link]


Komolyan igaz ez a cikk?Felháborító ami ebben az országban folyik,ez valami iszonyú...

2014. nov. 8. 07:34
 3/3 anonim ***** válasza:
Igaz a cikk, legalábbis az összegek teljesen. Ezért írtam, hogy nem jó pálya mit kinéztél.
2014. nov. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!