Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az SZTE-ről az ELTE-re váltani...

Az SZTE-ről az ELTE-re váltani vagy bármely budapesti jobb nevű egyetemre valóban megugorhatatlan minőségbeli ugrást jelent?

Figyelt kérdés
nov. 19. 00:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
nov. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az SZTE országos viszonylatban is jónak számít.
nov. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
nov. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mekkora a különbség az ELTE színvonala és az SZTE színvonala között, erősen szakfüggő. Van, amiben az ELTE erősebb, s van, amiben nem. Például a természettudományokban a két egyetem között nincs lényeges különbség, de én úgy tudom, a bölcsészettudományokban az ELTE jó néhány szakja színvonalasabb, mint az SZTE ugyanazon szakjai. De azért a "megugorhatatlan minőségi ugrás" szerintem még ezek esetében is túlzó megállapítás volna.


Ha azért tetted föl a kérdést, mert szeretnél az SZTE-ről átjelentkezni az ELTE-re, ennek a feltételeit az ELTE tanulmányi- és vizsgaszabályzatában megtalálhatod. Minimálisan két teljesített félév után lehet átjelentkezni. De sajnos semmi garancia nincs arra, hogy átvesznek, még akkor sem, ha nagyon jól tanulsz, mert nemcsak az eddig teljesített féléveken elért tanulmányi eredményeidet veszik figyelembe a döntés meghozatalakor, hanem azt is, hogy van-e szabad kapacitásuk az adott szakon. S ha átvesznek is, nagy az esélye, hogy csak költségtérítéses hallgatónak. Ráadásul az eltérő mintatantervek és tárgyfelvételi előfeltételek miatt még ha minden korábban teljesített kreditedet elfogadják, akkor is lehet, hogy nem fogod tudni összesen annyi félév alatt befejezni, amennyi a mintatantervben szerepel. Szóval az átjelentkezésnek sok buktatója van.

nov. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igazából azért, mivel SZTE TTIK-n már végeztem egy BSc MSc párost, de mivel nem a legértékesebb és nem álom melóban van mellette az ember szeretnék levelezőn belekezdeni valamibe jövőre.


Csak van bennem egy kis félsz, hogyha Budapest, akkor biztos nehezebb meg komolyabb meg amiket hallani lehet.


Szóval ez jó részt mindenképp fizetős lesz.


Viszont néztem, hogy az ELTE-n kb. felvételi vizsgák vannak több karon is ameddig Szegeden kb. örültek, ha valaki betévedt a mester jelentkezésre és már szórták is a max pontokat.

nov. 19. 10:37
 6/7 anonim ***** válasza:
32%

A legnagyobb különbség a diákokban szokott lenni, mert mindenki Bp-re szeretne menni, így SZTE-n nincs akkora verseny felvételinél, szóval rengeteg gyengébb képességű/lusta diák nyer felvételt. Bizonyos szakokon ez miatt pl van hogy kedvesebbek pontozásban, de ez inkább a kettes tanulókat érinti. Ha ötöst célzol meg és becsületesen készülsz otthon, akkor nincs semmi különbség tudásilag, mert a tananyag az nagyjából hasonló lesz a szakokon.


De ha nekem nem hiszel, akkor nézz rangsorokat az egyetemekről. Nincs itthon egyetlen olyan egyetem se, ami világ viszonylatban olyan nagy szám lenne, így ez csak beszűkült Magyar gondolkodás, hogy hú az ELTE, BME, Corvinus etc etc mennyivel jobbak vidéknél. Igen jobbak természetesen, de itt nem olyan különbségek vannak, mint egy gimi és egy szakmunkás suli között.



Milyen szakot végeztél, ha szabad kérdeznem? és most milyen szakra mennél? Csak azért, mert TTIK-n értékes tudást szoktak adni, csak van amit párosítani kell más képzéssel, pl valami gazdaságival, mert önmagában nem értékes. Ezt azért írom, mert én pl matekot végeztem és bár megvoltam anyagilag, de unalmas volt a meló és nem is volt nagyon a karrierembe előrelépés. Aztán csináltam egy proginfo bsc-t a fizikus barátommal együtt és most itthoni viszonylatban halálra keressük magunkat (data science fele mentünk mind a ketten).


De persze info csak egy példa, ez az egész nagyban függ a szakodtól, de általában egy TTIK-s szak gazdasági tudással aranyat szokott érni, mert nehéz olyan személyt találni aki ért egy adott tudományos területhez ÉS van a cég számára hasznos gazdasági ismerete is.


Tényleg csak jót szeretnék, nem egy barátom van akik megragadtak valami sz*r munkába vagy nem is foglalkoznak a szakmájukkal, pedig egy plusz bsc-vel a fejük nem fájna most…

nov. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mivel érdekelne a PhD így egyértelmű, hogy a jobb eredmény a cél. Szeretném is már eszerint felépíteni pl. a diplomamunkát, ha odajutunk. Bár a konkrét tervek még átgondolás alatt vannak.

Viszont nem tudom milyenek az oktatók ott, mennyire lehet egyfajta kapcsolatot kiépíteni a képzés alatt, ha levelezős vagy. Miközben Szegeden kissé a GTK világába is volt szerencsém belelátni, mivel voltak közös oktatóink.


Ami még Budapest mellett szól, hogy érzelmileg fontos hely nekem, de a jövőm javításán ügyködve nem ez az elsődleges.

Ha írsz üzenetet szívesen megírom a részletesebb terveimet. :)

nov. 19. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!