Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óbudai Egyetem vagy Pannon...

Óbudai Egyetem vagy Pannon Egyetem jobb oktatás szempontjából?

Figyelt kérdés

Levelezős mesterszakra mennék, így a város nem számít annyira, bár az Óbudai sokkal közelebb lenne.


Inkább az érdekel, hogy a tudást, hogy kapom meg. Pl diasorokból tanítanak, könyvből vagy van jegyzete a tanárnak általában. Tanárok hozzáállása. Vagy pl hallottam, hogy az Óbudain (egy másik szakon) nem LaTeX-ben írják a szakdogát (szinte tiltva van, nagyon nem támogatott), ami engem nagyon zavar, de nem tudom, hogy Veszprémben is ugyanez-e a helyzet. Tehát ilyesmik érdekelnének, pl milyen felületen vannak az online órák, mennyire reálisak az elvárások (van-e felesleges szivatás vagy pont hogy túl alacsony korlátozó elvárás mint pl Word-öt használni)


Informatikai kar. A tudásért megyek.



nov. 19. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Egyikre se jártam, de amit eddig láttam az Óbudaiból, az nagyon biztató volt, szóval oda biztosan mehetsz, és a Pannont is dicsérni szokta itt valaki.


Őszintén? Egyik sem. Teljesen felesleges informatikából általános mesterszakra menni. Kizárólag specializált mesterszak (adattudomány, mesterséges intelligencia, kiberbiztonság stb.) éri meg. Minden más esetben felesleges időpocsékolás.


Milyen szakra akarsz menni konkrétan?

nov. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Adattudományra fogok menni. Csak ugye az Óbudain most indul először, a Pannon egyetemen meg szeptemberben indult az első évfolyam.


Nem infós alapszakom van, de van némi tapasztalatom.

nov. 19. 20:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Megnéztem most a pannon tantervét, és nagyon rossz. Szinte nulla a statisztika benne, miközben az adattudomàny == programozó statisztikus, és ebben a statisztika a hangsúlyos. A semminél jobb, de nem jó.


Az óbudai részletes tantervét nem találom. De általában véve ha egy informatikai kar indít adattudomány szakot, akkor teletömik mindenféle jól hangzó tárgyakkal, de a statisztikai alapokat sem tanítják meg.


A semminél jobbak ezek, de ha teheted, keress valamilyen alk. matek vagy aktuárius (biztosítási és pénzügymatematikai elemző) vagy ökonometria / statisztika mesterszakot. Főleg ha nem infós az alapdiplomád, hanem például gazdasági, azaz jobb alapjaid vannak az adatelemzéshez, akkor törekedj valamilyen statisztikusabb szakra.

nov. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi!


Matek bsc-m van egyébként. Meg bő 2 év gyakornoki tapasztalat mestintes területen.


Opció a matek mester is adattudomány iránnyal (ezt csak nappalin lehetne), de kicsit úgy érzem, hogy most a nem-matekos oldalam is erősítenem kellene.

De jó meglátás, félek kicsit tőle, hogy nem lesz elég matek.

nov. 20. 01:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
óbidai egyetem
jan. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ah óbudai Egyetem jobb
febr. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!