Tapasztalatotok szerint (akinek van) az ELTE vagy a PPKE jobb pszichológia tanulás szempontjából?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánlanátok inkább? Illetve a reál tantárgyakat mennyire veszik figyelembe?

2013. jún. 10. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Az ELTE alapból híres egyetem. Ha azt mondod az utcán valakinek, hogy az ELTE-re jársz, akkor azt mondja, "hűha". Ha azt, hogy PPKE-re, akkor azt, hogy "aha". Szóval ELTE.
2013. jún. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

szerintem ez még nem jelent semmit, nem minden a hírnév..ahogy mondani szokás, azért mert az ELTE úgy felvan hypeolva nem biztos, hogy az a legjobb

az oktatás színvonalára lennék kíváncsi meg a társaságra, stb. tehát erre utalt a kérdésem, h melyiket érdemesebb választani

2013. jún. 11. 22:48
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
a kettő közül a Pázmány,az ELTE-n a pszichológia nem jó,ezt több embertől is hallottam már
2013. jún. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Saját tapasztalat nincs, mivel nem jártam mindkettőre.

Pázmányra járok, de nem pont pszichológiára, viszont volt már több pszichós tárgyam is. De van ismerősöm, aki odajár és szereti. A társaság meg itt abszolút jó! :))

Azt meg ki nem sz@rja le, hogy ha majd mondod, hogy Pázmány, akkor csak annyit mond, hogy "aha", és nem azt hogy "Hűha". Nem mások miatt jársz egyetemre, hanem magad miatt. Ha nem akarsz tanulni, akkor egy Oxford se tud belőled mit csinálni.. Nyilván az ELTE nagyobb egyetem, így jobban ismerik. De ELTE pszichóra jár egy volt osztálytársam, és nem szereti. De ez is csak egy vélemény, kár lenne ez alapján is általánosítani.

2013. jún. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
6%
Nem. Ez egyáltalán nem így van, ahogy beállítod, hogy "ki nem szarja le"... A munkaadók azt veszik fel, aki ELTE-n végzet, mintsem Pázmányon. És azért tanulsz, hogy legyen jó állásod. Ergó ez azt jelenti, hogy nem magad miatt tanulsz, hanem azért, hogy legyen egy biztos, stabil állásod, amit szeretsz. És az is igaz, hogy egy ELTE-ssel szemben is Oxfordosat vesznek fel. :)
2013. jún. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

csakhogy az Oxford kissé más tál tészta

és én azt hallottam, hogy az ELTE-n egyre inkább romlik a tanítási színvonal és azért tegyük hozzá, hogy a Pázmány sem egy utolsó hely:) attól még mert nem hallani róla annyit mint az ELTE-ről...

2013. jún. 12. 19:08
 7/13 anonim ***** válasza:

off: egyrészt az nem számít, hogy az átlagember hűházik-e vagy sem. az a lényeg, hogy szakmai berkekben elismert-e a szak. nem az egyetem neve.

az már másik kérdés, hogy én a Károlira járok, amiről mindenki elmondta, hogy hú de nagy tuti, de szerintem egy kalap sz.rt nem ér. én a helyedben külföldre mennék...

2013. jún. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
külföldön már én is gondolkodtam, de nem nagyon ismerem sajnos az ottani helyeket.. na meg egyedül menni
2013. jún. 22. 14:34
 9/13 anonim ***** válasza:
az a gond, hogy a cégnél/intézménynél, ahova majd beadod az önéletrajzod a HR-es is "hűhával" vagy "ahával" fog reagálni, ha meglátja, hogy hol szerezted a diplomád, nem csak az utca embere :)
2013. jún. 26. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ahogy látom ezt már ketten is megírták előttem. shit

ha a te nézőpontodat nézzük, a társaság szerintem a ppke-n nyerőbb.

2013. jún. 26. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!