Nagyon nehéz Erasmussal Magyarországon több évfolyammal egyszerre járni órákra?

Figyelt kérdés

Külföldön élő magyar vagyok, s elmennék Erasmussal Magyarországra (Debrecenbe) tanulni egy félévet:) Elsősorban hogy az anyanyelvemen tanulhassak, na meg hogy kipróbáljam ott milyen. Kalandvágyás és egyéb célból, ha már van ez a lehetőség.

Az viszont a nagy helyzet, hogy ahogy néztem a felvehető tantárgyakat, kb legalább 3 évfolyamból tudnám csak azokat összeválogatni, hogy megfeleljenek az itteni tantárgyaimnak. Az lenne tehát a kérdésem (így teljesen általánosan, szaktól függetlenül), hogy szerintetek ez így kivitelezhető, vagy nagyon bonyolúlt lenne? Persze tudom, függ attól, hogy egyáltalán nem esnek-e pont egy időpontba az órák. Sajnos egy órarendet sem találtam, hogy megtudjam ezt nézni, de azt még keresni fogom. Inkább az aggaszt, hogy ha nem is esnek össze az órák, nem-e szivatnám meg magam ezzel az össze-vissza járással az órákra az évfolyamok közt!:) (nem voltam még Erasmussal, nem tudom hogy máshol is így működik-e).



nov. 23. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Mit tanulsz pontosan?
nov. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel nincs gond, annyi, hogy kicsit nehezebben tudsz majd kialakítani társaságot, mert minden órán mások lesznek (persze ha egy évfolyamból válogatsz össze tárgyakat, akkor sem biztos, hogy minig ugyanazokkal lennél), de ennyi. Nincsenek ennyire komolyanvéve az évfolyamok. Az egymásra épülésre figyelj, de gondolom ez kiderül a tantervből.


Hajrá

nov. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom, hogy ha innen mész küföldre, akkor az Erasmusnál nem számít az egymásra épülés. Szerintem itt is így van, mivel a legtöbb esetben csak fél évet tölt el egy ember Erasmussal így nagy eséllyel nem is lehet megcsinálni azokat a tárgyakat, amelyekre épül egy adott tárgy.
nov. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen ez így van, nem számít az egymásra épülés Erasmusnál. Felvehetem akármelyiket. Csak máshogy van a tanterv felépítése mint itt, és azok a tantárgyak amik nekem itt lennének a következő félévben, Magyarországon mindegyiket más évben tanulják pont. Érdekes, de így valahogy máshogy épülnek egymásra mint nálunk. Tehát ezért szívás kicsit. Fel kell vegyek tárgyat az elsőévesekkel, a másod és harmadévesekkel is.

Már nagyon beleéltem magam hogy menjek, úgyhogy remélem bírnám a tempót és hogy az órák egyezése se jelentsen gondot:)


Köszönöm a bíztatást #2!

nov. 24. 13:16
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy menni fog.


Habár nem debreceni egyetemre járok, néhány tantárgyból csúsztam, így tele vagyok második éves tantárgyakkal harmadévesként.


Nehézségben nincs nagy különbség, sőt talán egyre könnyebbek, mert az első évben kell egy szűrőrendszer.

dec. 5. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én mondjuk akkor már Budapestre jönnék. Debrecenbe biztos nem.
ápr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!