Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék készülni a...

Hogyan tudnék készülni a magyar érettségi szövegértés részére?

Figyelt kérdés
Vannak olyanok ahol egy hibám van, de vannak olyanok is amikor 10-15! Folyamatosan oldom meg őket, de nem tudom, hogy azzal, hogy oldom, hogy fejlődök,mivel minden szöveg más más! Valaki valami tipp? Mivel küszöbölhetném ki?

nov. 29. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy minden szöveg más, de maga a szövegértés skill attól fejlődik. Nyilván vannak könnyebb és nehezebb feladatok is, ezt nem tudod előre kiszámolni. Olvass könyvet, és mondjuk fejezetenként próbáld összefoglalni néhány mondatban, hogy mit olvastál.
nov. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Hol van még az érettségi? Majd májusban elég lesz elkezdeni a felkészülést.
nov. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szándékos Bendegúz ***** válasza:
24%

A tapasztalatom szerint az érettségi még egy igen kis probléma.

Az életed minősége, a sikereid vagy sikertelenségeid múlnak azon , hogy érted-e a szöveget, amit olvasol.

Ezt onnan tudom, mert 68 éves vagyok.

Nekem a sikeres akcióm az volt, hogy megtanultam tanulni.

A tanulási technológia egyik alaptétele az, hogy csak azt a szöveget érted meg, amelyiknek MINDEN szavát érted.

Az elme ugyanis egy meg nem értett szónál leblokkol.

Üres lesz.

Pont úgy ahogy egy számítógép megáll ha ismeretlen kódot kap.

Az emberi kapcsolatokban a szavak ilyen kódok.

Ha egyetlen kódot nem értessz, akkor az egész szöveget sem érted.

Tudnék még erről sokat beszélni, de csak akkor folytatom, ha valakit ez érdekel.

nov. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!