Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Rossz, ha így oldom meg a...

Rossz, ha így oldom meg a feladatokat?

Figyelt kérdés

Érettségi előtt állok. Magyarból és nyelvből is úgy oldom meg a szövegértés feladatokat, hogy először a kérdést olvasom, utána céltudatosan azt keresem a szövegben, ha megtalálom így megyek tovább. Nekem így a legkönnyebb, de a tanárok mindig azt mondják, hogy olvassuk végig a szöveget. Én ezt időpocsékolásnak tartom, könnyebb, ha a választ keresem, s a végén még időm is marad átnézni.

Más is alkalmazza az én technikámat? Vagy valóban az a jobb, amit a tanárok mondanak?



2021. jan. 11. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
68%
Igen! Ha elolvastam volna a szöveget és csak utána a kérdéseket majd azokra a választ kikeresni a szövegből egyik dogát sem tudtam volna befejezni. :D amúgy is meg van adva érettségin, hogy melyik kérdésre mely bekezdésekben található a válasz. Tehát ne aggódj, mindenkinek más a módszere, nem kell mindig a tanárra halgatni. Annyi, hogy érettségin azért kapsz elég időt, esetleg ha mindennel kész vagy ellenőrzésnél elolvashatod újra a szöveget.
2021. jan. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*hallgatni
2021. jan. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kérlek segíts !!! válasza:
Szerintem nem jó taktika. Vannak olyan tanárok, akik például ezek miatt, direkt beugratós szöveget adnak , ezáltal lehet hogy van 3 hasonló rész is a szövegben, de csak 1 jó ezek közül. Az szerintem jó hogy elöbb olvasod el a kérdéseket, viszont az egész szöveget el kell olasni!
2021. jan. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Szerintem a szoveg teljes elolvasasa elott nezd at a kerdeseket, mert igy mar tudod, hogy mire kell majd koncentralnod es figyelned olvasas kozben. viszont azt ne csinald, hogy nem olvasod el az egeszet, hiszen egy kerdes akar utalhat egy osszefuggobb reszre, vagy akar a szoveg egeszere is.
2021. jan. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én átmeneti megoldást javaslok: először a kérdések, aztán a szöveg egyben, aztán egyesével keresed a kérdésekre a választ.
2021. máj. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!