Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kémia és biológia emelt...

Kémia és biológia emelt érettségire hogyan tanultok?

Figyelt kérdés

Mostanában sokan azt mondják, hogy az alapot nagyon-nagyon tudni kell. És ha az már megy, akkor a többi gyerekjáték lesz. Ugyanis minden az alapokra épül fel.


Akik leérettségiztek emelt kémiából és emelt biológiából, ti hogyan tanultatok?

Hogy kezdtétek el? Hogyan emlékeztek mindenre?

Ne írjatok azt, hogy a Mozaik könyvből, bioszféra jegyzeteiből tanultatok, mert odáig én is eljutottam. Csak felfogni, megérteni és bele vésni az emlékezeteimbe nem megy.



nov. 30. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Erre nincs tuti módszer, meg kell érteni. Ha ez nem megy, akkor lehet hogy nem ez a te utad. Tanári magyarázattal sem érted?
nov. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tanárral tanulok. Egyszerűen nem találok tanárt, így kénytelen leszek magamtól megtanulni.
nov. 30. 16:51
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Kémiából segíthetek. Emelt szinten érettségiztem jelesre, most pedig végzős hallgató vagyok tanárképzésen.
dec. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%

Hello. Biológiából és kémiából érettségiztem emelt szinten. Már kijártam az egyetemet és dolgozok is. Van egy jó és egy rossz hírem.


Kémiát szerintem gyerekjáték tanulni. Én önállóan készültem fel. Viszont pár témakörhöz anno jó lett volna egy magántanár. Már egy ideje magánban oktatok. Kémiát és matematikát. Szívesen segítek ha kell. Írj privátot ha érdekel.


Na és mi a jó hír? Kémiát szerintem el lehet sajátítani.


És mi a rossz? Hát a biológia nagyon egy szivatós tárgy.


Kifejtem... A biológiába kevés dolgot kell megérteni. Pl. Egy fás társulást el kell fogadni, hogy így van. Vagy a fehérje, enzim neveket is el kell fogadni hogy ez a neve... Míg a kémiában minden eszméletlenül logikus. Nekem anno, hogy ment? Kémiából iszonyat sokat számoltam. A számolásos rész az érettségin hibátlan lett. Bioszt meg folyamatosan tanultam és ismételtem.... 11. év vége utáni nyarat végig tanultam. Napi 2-3 órát rááldoztam a kémia és biosz tanulásra. Kémiától nem féltem de a biosztól nagyon. Mindkettő 80% körül lett:). Remélem tudtam segíteni.

dec. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!