Bele mernétek vágni?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok. Nincs diplomám. Jártam egyetemre, de elcsesztem, nem foglalkoztam vele és abbahagytam. Most főállában dolgozom, nem keresek milliókat, de lehetne sokkal rosszabb is. Albérletben élünk a barátnőmmel.


Mióta az eszemet tudom orvos szeretnék lenni, de mivel közgázba jártam, középsuli után esélytelen volt.


Ha csinálnék egy emelt biosz és kémia érettségit, pontok alapján lenne lehetőségem bekerülni az orvosi karra. Nyilván nem tudnék mellette dolgozni. Szüleim nem állnak rosszul, felajánlották, hogyha belevágnék, támogatnak.



Ti mernétek lépni? Bennem van, hogy mi van, ha nem tudom elvégezni.. plusz ismét függeni tőlük?

4 éve önálló vagyok teljesen, megszoktam már ezt az életet. Viszont ahogy mondtam, orvosnak lenni az “álmom”.



Mi a véleményetek?



dec. 2. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Keresztanyum orvos, mesélte hogy volt más diplomával négy év munka után az orvosira került évfolyamtársa. Tíz évvel öregebb nála, 34 évesen végzett.

Csak a te akaratodon és kitarásodon múlik.

dec. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%

Nézz utána a követelményeknek, ez manapság nem ennyire egyszerű hogy leteszel két emeltet aztán bejutsz. Már nem jár pont az emletekért, nyelvvizsgák kellenek és szóbeli van. Nem tudjuk mit fognak kérdezni ez utóbbin, de egy 34 éves erős alapok nélküli jelentkező helyett nyilván egy 18-19 éveset fognak előnyben részesíteni, aki egész középiskola alatt orvosira készült.

Bentmaradni is nagyon nehéz, szóval ha bejutnál se biztos hogy bírnád.

Én ezek fényében nem ajánlanám.

dec. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
34 helyett 28 akartam írni, mert ugye minimum két év a felkészülés, munka mellett több
dec. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Lányomnak van egy barátnője, ahol anyuka 35 évesen végezte el a jogot, apuka 38 évesen diplomázott az orvosin, a gyerek mellett.
dec. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Ha ez az álmod, tényleg érdekel az orvosi szakma, akkor vágj bele. Inkább próbáld meg, nézd meg, hogy mennyire fekszik neked az egyetemi anyag. Egész életedben bánnád, ha nem próbálnád meg. Lesz még időd bőven dolgozni a szakmában, ha elvégzed.
dec. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Kedden lesz a diplomaosztóm. 49 éves vagyok.
dec. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Én belevágnék a helyedben, neked ott a helyed!!!
dec. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A fő kérdés az,hogy lenne-e elég motivációd és vagy-e már elég érett ahhoz,hogy azt ne hagyd félbe,mint az előzőt.Akármire is jártál csak nehezebb lehet az orvosi.
dec. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Gépészmérnökire jártam. Pont azért hagytam abba, mert kicsit sem érdekelt.
dec. 3. 18:39
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

Én diplomásként kezdtem el az orvosit, 26 évesen, házasan.

Sokan hülyeségnek tartották és nem támogattak, mert alapvetően jól fizető szakmám van, doktori címmel a nevem előtt, de nem azt csinálom amit igazán szeretnék.

Gondolj bele, ha 35 évesen végzel még lesz 30 éved azt csinálni, amit szeretnél. Inkább lehúzod az életedet egy rosszabb munkakörben és bánni fogod örökre, hogy meg sem próbáltad?

A pénz esszenciális, de sokan elfelejtik, hogy az élet nem arról szól. Ha boldog lehetsz és minden egyes nap azt csinálhatod, amit megálmodtál magadnak, az a legnagyobb kincs. A pénz jön és megy, soha ne motiváljon vagy ne tartson vissza.


Én nem bántam meg, mert ha soha nem próbáltam volna meg, bennem maradt volna egy tüske. A korod és az élettapasztalatod pedig abszolút előny lehet az egyetemen.


Tervezd meg az egészet és vágj bele, meg kell próbálni!

dec. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!