Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes újabb gazdasági...

Érdemes újabb gazdasági alapszakot elvégezni?

Figyelt kérdés
Már van egy diplomám turizmusból, de szeretnék pénzügyi vonalon elhelyezkedni. Legtöbb pozícióba elvárás a szakirányú diploma és turizmus szakon nagyon csak az alapokat tanultuk. Megérné elvégezni szerintetek egy pénzügy-számvitel alapszakot is? Elején sok olyan tantárgy lenne, amit már tanultam. Köszönöm a véleményed!

dec. 2. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Nem, nem érné meg. Készülj fel a kritikus 2-3 tárgyból, és inkább csinálj egy értelmes mestert.
dec. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azon is gondolkodtam (számvitel mesteren), de attól tartok nagyon hiányoznának az alapok és csak végigszenvedném. Ami teljesíthetőbb msc-nek tűnik, pl. vállalkozásfejlesztés/vezetés-szervezés, azokra sokan aztmondják nem éri meg..
dec. 3. 09:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az elsővel. Egy rendes mesterszakot nézz ki magadnak, például Pénzügy mesterszak vagy egy MBA. Egyébként miért szeretnél pénzügyi vonalon elhelyezkedni?
dec. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Pénzügy vagy számvitel mesterszakot néztem, de nem tudom fel tudnám-e venni a lépést úgy, hogy nem ez volt az alapszakom. Bizonyára rengeteg hiányosságom lenne, így attól tartok nem lenne ott keresnivalóm psz-es előzmények nélkül. Egyébként azért szeretnék ebbe az irányba menni, mert érdekel, úgy látom sokkal több és rugalmasabb lehetőséget ad ez a terület hosszú távon; erre van kereslet, van benne fejlődési lehetőség és a fizetések is komolyabbak. Szeretnék valami speciálisat tanulni, konkrét tudást szerezni, mert a turizmus szak kicsit ilyen neszesemmifogdmegjól utólag visszatekintve.
dec. 28. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!