Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Informatikus alapszak mellé...

Informatikus alapszak mellé milyen gazdasági / emberközeli (pl. pszichológia) / egyéb alapszakot vagy felsőoktatási szakképzést tanácsoltok elvégezni?

Figyelt kérdés
A szakkal együtt párhuzamosan, levelező formában.

2018. jan. 25. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is gondolod meg, hogy lesz e masik szakra közben időd. ( Szinte kiárt ) . Ha mégis, akkor mindenképpen valami könnyebb gazdasági képzést, pl gazdmen.
2018. jan. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pszichológia vagy emberi erőforrások simán mehet szerintem. Nálam fordítva volt, én előbb mentem pszichóra, aztán infóra..:) Persze, sok useless dolog van, de ad egy olyan szemléletmódot, ami nagyon hasznos számomra, főleg csapatmunka, időmenedzsment és motiváció szempontjából. Bár szerintem ilyen nem akkreditált tanfolyamokat is érdemes elvégezni az általam említett témában, nagyon sokat lehet tanulni egy egyhétvégés tréningen.


Amit még hozzátennék, az első, gyakornoki állásomnál gyakorlatilag az interjúztató szeme felcsillant, hogy "nahát, maga pszichológián végzett?"... Persze, nem mindenhol pluszpont ez, de pár belsős ismerősöm is mondta, hogy az első a tudás, amit az illető a szakmájában felmutat, a második a beilleszthetőség a csapatba. Sok informatikus eléggé magánakvaló és elvileg nehéz velük megteremteni azt a szintű dinamikát. Ilyen szempontból nagyon jól tud jönni az, ha van jártasságod abban is, hogy hogyan bánj emberekkel.


A humán erőforrások pedig azért/akkor lehet praktikus, ha van esély arra, hogy a kiválasztásban vagy a csapatszervezésben idővel részt veszel. Ha vannak ilyen törekvéseid, hogy főnök/kisfőnök/osztályvezető (így hívják?) akarsz lenni, nem hátrány, ha tudod a hogyanokat és a miérteket és te magad is tudod szervezni a munkaerőt.


Arra azért figyelj, hogy ne menjen a másik rovására. A pszichó nem tudom, milyen levelezőn, a hr nem tűnik mintaterv alapján nappalin sem olyannak, amit ne lehetne vinni egy mesterszakkal együtt. Igen, alapszakkal lehet, hogy nem praktikus... Ahhoz elég tömény. Szóval vagy tanfolyamot javasolnék, vagy mester mellett (ha van ilyen terved) levelezőt, vagy a harmadévet úgy alakítani, hogy a szakdogán kívül ne legyen sok nyűgöd, és akkor tudod mellette csinálni rendesen a másik szakot.

2018. jan. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Felesleges idődben legfontosabb a BSc papíron mellé az, hogy minél több gyakorlatot összeszedi. Többet èrsz vele mint még egy papírral. Aztán ha van legalább egy év munkatapasztalatod gyakornokként onnantól majd lehet gondolkozni ezen. Addig nagyon felesleges.
2018. jan. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!