Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen otthonrol vegezheto...

Milyen otthonrol vegezheto szakmak vannak?

Figyelt kérdés
Epilepszias vagyok, igy elegge nehez eljarni rendszeresen munkaba/iskolaba:( milyen otthonrol vegezheto szakmak vannak? Anyum a grafikust es a programozast mondta. Programozni eselyem sincs, diszkalkulias vagyok… grafikus pedig NAGYON NAGYON NEM szeretnek lenni, amit o nem ert meg. Hiaba mondom neki, hogy gyulolnem, ha azt kene csinalnom, szerinte az jo nekem… valaki tudna javasolni mas opciokat is?:(

dec. 4. 05:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Könyvelő, ügyfélszolgálatos, valami kézműveskedés.

Igazából nem otthoni szakmát kéne keresned, hanem állást, ahol lehet otthonról dolgozni.

dec. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A gond az, hogy diszkalkuliával az értelmiségi pályák több, mint fele rögtön kihullik. A jogászkodást és a bölcsészeti pályák többségét pedig nemigen lehet otthonról űzni, be kell járni egy munkahelyre, például egy irodába. S ha az ipar- és képzőművészeti pályák nem érdekelnek, akkor ezek is kihullanak. Ha az epilepsziád nem túl súlyos és gyógyszerekkel viszonylag stabil állapotban tudsz maradni, akkor esetleg lehetsz mondjuk magántanár, például nyelvvizsgákra felkészíthetsz embereket otthon. Erre van igény s ebből ha nem is túl fényesen, de meg lehet élni. A műfordítás és szakfordítás még felmerülhet, de ezeket azért nem javaslom, mert túlképzés folyik ezeken a pályákon, túlkínálat van a munkaerőpiacon, ezért borzasztó nehéz megbízásokhoz jutni: a jövedelem esetleges, kiszámíthatatlan, és ráadásul nagyon alacsony.


Mindettől függetlenül felmerült bennem, hogy epilepsziával egyáltalán bármilyen képzést el tudsz-e végezni. A levelezős képzésekre is be kell járni, ha másra nem, legalább a vizsgákra. Meg tudod egyáltalán ezt oldani? Nem veszélyes kilépni az utcára és egy vizsga miatt több órát otthonról távol tölteni? S ha ez nem jelent gondot, mert az epilepsziád gyógyszerekkel jól kordában tartható, akkor esetleg mégiscsak elgondolkozhatnál bejárós munkákon is, nem?

dec. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
51%
Az #1 válaszoló hozzászólásához annyi véleményt fűznék, hogy eszedbe ne jusson diszkalkuliával könyvelőnek menni! Nekem van rokonom, aki könyvelő, s ez a munka valóban végezhető otthonról, de gyakorlatilag teljes mértékben, egész nap számokkal történik. Ugyan vannak a könyveléshez szoftverek, amelyek segítik a munkát, de ezek nem veszik észre, ha hibát ejtesz, mondjuk begépeléskor egy nullát véletlenül kihagysz egy szám végéről, s így a számítások végén olyan téves eredmények születnek, amelyeket egy diszkalkuliás nem valószínű, hogy észrevesz. Kell tudni legalább közelítőleg, nagyságrendileg fejben számolni. Arról nem is szólva, hogy szerintem egy diszkalkuliásnak már a mérlegképes könyvelő vizsgán sem volna túl nagy esélye. Ezen a szakmai képesítő vizsgán olyanok is rendszeresen megbuknak, akik jó matekosok.
dec. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!