Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A rákócziba járok jelenleg és...

A rákócziba járok jelenleg és át szeretnék menni a Baár Madasba a biosz/német szakra (a biosz részbe). Szerintetek ha orvosira akarok menni akkor ez jó döntés? És azoknak akik oda járnak: a tanárok milyenek? mennyire vallásos a suli?

Figyelt kérdés
(ne mondjátok, hogy kemeny/pokoli suli, mert vannak terveim a tanulással és az csak a javamra fog válni. Engem nem érdekel milyen árat kell fizetnem érte csak vegyenek fel az orvosira)

dec. 10. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:

A helyedben először érdeklődnek a Baárban hogy egyáltalán hajlandóak e átvenni. Nem biztos, hogy két kézzel kapkodnak majd egy rákóczis diákért.


Ha mégis akkor meg az átvétel feltételeit kell teljesítened.

dec. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha úgy érted a kérdésedet, hogy nem normál felvételivel, egy újonnan induló 4 évfolyamos gimnáziumi osztályba akarsz bekerülni, hanem egy már futó gimnáziumi osztályba akarsz átvétellel átkerülni a Baár-Madasba, az dögnehéz, sőt valószínűleg lehetetlen. Az elitgimnáziumokban természetesen minden osztály maximális létszámmal indul, és máshonnan átvenni csak akkor tudnak egy tanulót, ha valamelyik diák az adott osztályból önszántából elment vagy eltanácsolták, kirúgták. Egyszerűen nem tehetik meg, hogy helyet szorítsanak egy plusz tanulónak, akkor sem, ha az illető zseni. Ha mégis valamelyik tanuló elmegy, és így van elvi lehetőség, akkor különbözeti vizsgákat kell letenned az eltérő tantervek miatt.


Ha viszont nyolcadikos vagy és normál felvételivel szeretnél egy jövő szeptemberben induló 4 osztályos gimnáziumi osztály felét képező biológia tagozatra bekerülni, akkor természetesen felvételizhetsz, ennek nincs akadálya. De mivel összesen csak fél osztálynyi biológia tagozat indul a Baár-Madasban, arra számíthatsz, hogy hatalmas lesz a verseny a helyekért. Szerintem reálisan minimum tízszeres túljelentkezésre számíthatsz. Megpróbálhatod, s ha nem vesznek fel, az önmagában eldönti a dilemmádat, s folytathatod a Rákócziban.

dec. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 voltam, most utánanéztem a Baár-Madas honlapján, és sajnos rossz híreim vannak: ha nyolcadikosként, normál felvételivel akarsz bekerülni a Baár-Madas jövő szeptemberben induló négy évfolyamos gimnáziumi osztályába, erről már bizony lekéstél. A jelentkezési lap leadásának határideje ugyanis november 30-a volt:


[link]

dec. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem tudom, hogy mennyire aktuális, de én a Rákócziból jöttem orvosira. Szerintem nem ezen múlik.
jan. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!