Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tanulni az egyetemen?

Mit érdemes tanulni az egyetemen?

Figyelt kérdés

Érettségi után kihagytam egy évet most, mivel rengeteg dolog érdekelt, mindig nagyon jó tanuló voltam, versenyekre jártam. Azonban az utolsó évem nem úgy sikerült ahogy szerettem volna (a családban több betegség is volt, nagyon megviselt minket, illetve engem is kikészített) szóval most kihagytam egy évet hogy dolgozzak, összeszedjem magam, illetve hogy csináljak egy emelt matek érettségit.

Az lenne a kérdésem hogy ha abszolút a pénzkeresést és a legjobb karrierlehetőségeket, munka-magánélet egyensúlyt nézzük akkor melyek azok a szakok amelyek nagyon megérnék.

Tisztában vagyok azzal hogy az embernek szeretnie is kell amit tanul, de ha nem próbálunk ki egy szakot amire eddig nem volt lehetőségünk akkor sosem tudjuk meg. Illetve tudom hogy nem csak a fizetés kellene hogy legyen a szempont de engem tényleg rengeteg dolog érdekel: történelem, matek, biológia, programozás, adattudomány, könyvelés stb. Ezek közül leginkább a matek az amit szeretek.

Ti mit ajánlanátok?

Nagyon sok szakleírást elolvastam már de jó volna hallgatóktól is tapasztalatot szerezni akik tisztább képet tudnak mondani a szakkal kapcsolatban.

Jelenleg a pénzügy-számvitel, kereskedelem és marketing, matematika alapszak, illetve a programtervező informatikus érdekel a leginkább.



dec. 16. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Néhány kattintással rá tudnál keresni, mely szakokon végeznek a leginkább keresett szakemberek. Mostanában a katonai szakok a leginkább menők. Ha azok nem jönnek szóba, akkor a mérnök informatikust ajánlom, de a prog. infóval sem jársz rosszul.
dec. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Jelenleg, aki vágja a biomatekot az előtt fekszik a világ.
dec. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

"Jelenleg a pénzügy-számvitel, kereskedelem és marketing, matematika alapszak, illetve a programtervező informatikus érdekel a leginkább."


Pénzügy-számvitel: ide gyenge képességűek mennek, igazi piacképes tudást nem ad + nagyon telített


Kereskedelem és marketing: ennek az égvilágon semmi értelme, mondhatni büfészak


Matematika alapszak: ez jó, főleg ha mellette a programozási, modellezési készségeket fejleszted és nem kutatói irányba orientálódsz hanem statisztika / adatelemzés / mesterséges intelligencia. Ha BSc után csinálsz egy alkalmazott matematikus / Data Science MSc-t vagy PhD akkor ebben van a legnagyobb lehetőség akár itthon multiknál, bankoknál, külföldi remote pozíciókra itthonról. Data területen nagyon magas fizetések érhetők el alkalmazottként is megfelelő szaktudással, contractorként pedig még magasabb.


programtervező informatikus: szintén versenyképes végzettséget ad, kiemelkedő karrier lehetőséggel, főleg ha jó területre orientálódsz.

dec. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 IgaziÚriember ***** válasza:
63%
informatikus, matematikus, villamosmérnök, mechatronikai mérnök, kiberbiztonsági mérnök, orvos (valami érdekesebb speckóval, magánklinikán elég nyugis)
dec. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Az orvost nem ajánlom azok alapján amit leírtál, mert rengeteget kell tanulni és később sokat dolgozni.

Én is a proginfót ajánlanám mindenképpen. Otthonról is lehet dolgozni, és külföldre is lehet menni vele, mindenhol keresett.

dec. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

3. “ Kereskedelem és marketing: ennek az égvilágon semmi értelme, mondhatni büfészak”


Erről csak annyit mondok, hogy magasan képzett matematikusok és data scientistek csapatvezetője vagyok, én mondom meg mit csináljanak. Egy marketing (meg arra egy adatelemző) diplomával. És a vicc ebben az, hogy nem felülről ejtőernyőztettek le ebbe az állásba, hanem én is mezítlábas data scientistként kezdtem, csak nagyon gyorsan kivilàglott, hogy mennyire értékes ebben a munkában rengeteg olyan skill, amelyre leginkább az üzleti végzettségűek alkalmasak, például ügyfelekkel tàrgyalás, üzleti problémák megértése, megoldások keresése, termékkoncepció készítés, stratégia, projektek strukturálása stb. Jó adatmodellezőt se könnyű találni, de üzleti érzékkel megáldott, tárgyalóképes, projektvezetésre alkalmas data scientistet még nehezebb. Ennyit a “büfészakról”.

dec. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Én is kicsit erősnek érzem a büfészak kifejezést a kereskedelem és marketingre, szerintem nagyon sok mindent lehet vele kezdeni és jól lehet vele keresni. Egyátalán nem egy rekreáció, vagy közösségszervezés aminek az elhelyezkedésével sokan küzdenek például.
dec. 16. 17:59
 8/8 anonim ***** válasza:
13%
Info a legjobb műszaki területen belül , talán utána még a mechatro és villamosmernöki is jó, akkor orvos-fogorvos, meg van pár komoly matek tudást igénylő gazdasági szak. Kb ennyi.
dec. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!