Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes japánt/koreait tanulni...

Érdemes japánt/koreait tanulni egyetemen?

Figyelt kérdés

Elsősorban a japanológiáról lenne szó. Gyakorlatban mit tudok ezzel a szakkal kezdeni? Az mind szép és jó, amit a felvin írnak, de én arra vagyok kíváncsi, hogy ez mennyire igaz és ki mire ment vele. Tovább lehet menni tolmácsnak úgy tudom, de ez az egyetlen lehetőség. Hogyha mondjuk ezt választom, tudok érvényesülni ezzel a szakmával, vagy szórakoztam pár évig egy diplomáért, amolyan nesze semmi fogd meg jól módon? Jövőre érettségizek, és terv szerint utána mennék egyetemre, egyelőre leginkább ez az egy szak jöhet szóba. Bő féléve tanulom már a japán nyelvet.

Ha jól tudom, van lehetőség Japánban tanulni ösztöndíjjal a szakon. Ez hogyan működik, mennyi esély van rá, hogy összejön? Érdemes ezt is számításba venni a továbbtanulással kapcsolatos döntés meghozatalában, vagy ebben ne is reménykedjek?

Illetve van abban jövő, hogy megtanulok nyelveket (elsősorban ázsiai nyelvek érdekelnek, de nem kizárólag) és valahogy ebből pénzt csináljak? Úgy érzem, ez az egyetlen, ami megy és érdekel is. Japánul én egyetemtől függetlenül szeretnék megtanulni mindenképpen, emellett érdekelne a koreai is, az viszont egyelőre szinte teljesen ismeretlen számomra, és a közel jövőben nem hiszem, hogy lenne lehetőségem elkezdeni. Ezen kívül tudok angolul illetve németül, mindkettő erős középfok/kis szerencsével felsőfok, ezeket még fejlesztés. Van valamilyen karrier lehetőség ilyen irányban?


Kicsit hosszúra sikeredett, de remélem érthető mire is akarok kilyukadni.



2022. szept. 13. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Első sorban a lényeg hogy érdekeljen amit tanulsz. Mindennel mehetsz valamire és a legjobb zsákkal is eshetsz pofán.
2022. szept. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Hobbinak érdemes
2022. szept. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Nem.
2022. szept. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki azt írja, hogy nem... miért gondoljátok így?
2022. szept. 22. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1-es, igen, ebben van igazság. De nyilván vannak olyan szakok, ahol az azt elvégzettek nagyobb százaléka használja valamire az ott megszerzett tudást és szakmája lesz, és vannak olyanok is, ahol az ott végzettek kis része marad a szakmában, a legtöbben mással foglalkoznak. Egyénfüggő oké, de azért lehet általánosítani.


2-es, szóval akkor gyakorlati hasznot ne igazán várjak tőle? Van lehetőség később ennek köszönhetően hasonló vonalon elhelyezkedni vagy tényleg csak hobbi (3 év kuka)?


Köszönöm 4-es, hogy feltetted helyettem a kérdést. Kérnék szépen egy indokolást, mert anélkül nem túl releváns egy vélemény.

2022. szept. 22. 16:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Számos másik kérdésnél kifejtették már (többek közt én is), hogy miért nem éri meg japán szakra menni, keresgélj vissza.

Röviden a lényeg, hogy a nyelvet nem fogják megtanítani, ímmel-ámmal tanulni fogsz a japán történelemről, irodalomról, nyelvészetről stb, de végülis nem leszel sokkal okosabb a 3. év végére, mint előtte. Arra jó lehet, hogy ösztöndíjat kapj Japánba és kint tanulj, de ehhez kiemelkedőnek kell lenned, így ezen cél elérése érdekében már a jelentkezés előtt kezdd el tanulni a nyelvet, az órákon meg majd serénykedj hogy észrevegyenek. Ha csak átlagos leszel, sajnos tényleg kidobott évek ezek.

A koreai szakról nincs tudomásom, de gondolom hasonló az ottani helyzet.

2022. szept. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hatosnak teljes mértékben igaza van. Én most japán mesterszakos vagyok. Annyi értelme van a szaknak, hogy bármiféle japánnal kapcsolatos munkakörben el tudsz helyezkedni. Japán alapítvány, nagykövetség, tolmács/fordító japán cégnél (ahova nagyon nehéz bekerülni, főleg egy sima japán BA diplomával) vagy lehet tanítani nyelvet, stb.


Az egyetemeken a japán tanítás tényleg nem a legjobb, meghát sok a töltelék tantárgy is. Sokan anime/manga rajongás miatt jönnek ide, tapasztalataim alapján úgy a 30% diplomázik le, de akik igazán kezdenek a szakkal valamit, azok nagyon kevesen vannak. Kapcsolatokat kell építeni,és kell valami még, amihez értesz a nyelvek beszélésén kívül.


Én voltam már kétszer Japánban, bár nem tanulni, hanem dolgozni. Ösztöndíjakról is tudok mesélni, ha érdekel írj rám privátban.

2022. szept. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!