Hogy jussak be orvosira?

Figyelt kérdés

Gyorsan leirom a történtemet.

Nem lesznek ékezetek bocsi,de sietnem kell.

Tehat. Egeszsegugyi gimnaziumban vegeztem,itt erettsegit es egy alap eu apolo szakmat kaptam.

Nem mentem tovabb,sportban helyezkedtem el.

Viszont nagy almom hogy orvos legyek

23 vagyok,nem hiszem hogy el vagyok kesve.

A baj:

Erettsegi idoszakomban nem voltam a legjobb gyerek igy hiaba vagyok amugy okos (igen a tanarom szerint is😂)

Nem erdekelt semmi,igy az erettsegim nem tul fenyes.

Egeszsegugybol erettsegiztem viszont,biosz kemia stb.. abbol nem

Kerdesem az lenne,hogy mi a leghamarabbi módja annak,hogy én orvosi egyetemre keruljek?

Erettsegizzek ujra igen,de ez azt jelentené hogy 2025-ben tudnék csak bekerülni?

Minden infot,segitseget koszonom



dec. 18. 21:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Biosz, kemia EMELT szint kell... ha gimiben abszolut nem tanultad, nem fogsz azokbol 1 ev alatt jol felkeszulni emelt szinten. De nem lehetetlen, viszont tobb ev magantanar.
dec. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

Ha az alap érettségiket nagyon elcseszted, akkor valószínűleg csak duplázással tudsz majd bejutni, ami kicsit nehezített pálya, de abszolút teljesíthető.

Annyiban javítanám ki az elsőt, hogy a kémia opcionális, választhatod helyette az emelt fizikát is ha az szimpatikusabb. Illetve nem kell ezt túlmisztifikálni, valóban nehéz a biosz, kémia/fizika emelt, de azért nem kell a felkészüléshez több év. Ha csak a tanulásra kell koncentrálnod és van hozzá érzéked, akkor simán hozható 1 év alatt a két tárgy még nulláról is. Szerintem ha most elkezdesz készülni, akkor 2025 májusára bőven fel tudsz készülni és szeptemberben kezdheted is az egyetemet.

Az érettségire készülés mellett azonban érdemes böngészni a felvi.hu-t is, mivel jövő évtől az orvosikon nem fog járni automatikusan a 100 plusz pont az emeltek után, így egyéb jogcímen kell azt összegyűjtened.

Szerintem sem vagy elkésve és ha esetleg elsőre nem is sikerül bejutni, akkor se add fel, ha ez az álmod, akkor próbáld meg újra és újra, amíg el nem éred a célodat.

dec. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Valaszthatja persze a fizikat is, de az elso 2 evben sokkal stabilabb kemia tudasra van szukseg tapasztalatom szerint, mint fizikara. Az orvosi kemian tul a biokemia is egy komoly tantargy, a metabolizmus megtanulasahoz azert jo szerves kemiai alapok elvartak. Bemagolni is lehet persze, de ahol szobelo szigorlat van, ott nagy kinszenvedes lesz...
dec. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Tanultam ezeket a tárgyakat.

Biosz faktos voltam csak nem érettségiztem belőle

dec. 18. 23:14
 5/23 A kérdező kommentje:
Hat ilyen 4-es 3-as lett sajnos az erettsegi
dec. 18. 23:15
 6/23 anonim ***** válasza:
74%

Még lehet jelentkezni a tavaszi érettségire és ezzel a 2024 ősszel induló szakokra. Kérdés, hogy fel tudsz-e készülni ennyi idő alatt.


Szerintem próbáld meg, aztán még mindig mehetsz újra, ha nem jön össze. Igaz, nem olcsó egy emelt érettségi.


Szóval igen, esélyesebb a 2025 szeptemberi kezdés. De ha most tavasszal nem is, 2024 őszén próbáld meg legalább az egyik érettségit.

dec. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

#3: A biofizika is pont annyira fontos mint a kémia. Élettanon pl nagyon szenved aki nem érti az alapokat fizikából és (nálunk legalábbis) bifizből is szóbeli szigorlat van második félév végén. Mindkét tárgyat teljesen nulláról kezdik tanítani az egyetemen, így (ha becsületesen megtanulja az ott leadott anyagot) akkor sem kerül hátrányba ha végül a fizikát választja.

Ideje lenne megérteni, hogy az érettségi nem arra van, hogy majd az egyetemen könnyebben boldogulj, csupán ahhoz kell, hogy bejuss a kinézett szakra. Ha valakinek a fizika fekszik jobban, akkor baromság kémiából emelteznie, csak a saját életét nehezíti meg. Nem egy embert ismerek aki 2-3 sikertelen emelt kémia után végül váltott fizikára és azzal az eredménnyel vették fel. Nyilván a fizikásoknak a kémiával kell kicsit többet foglalkozniuk, a kémiásoknak meg a fizikával. Nekem több fizikás csoporttársam is volt és mindegyiküknek sikerültek a kémia vizsgák (kémiások között viszont voltak akik elhasaltak, pont azért, mert azt hitték, hogy a 90%-os emelt érettségi után a vizsga is menni fog és elbízták magukat).

Az, hogy valakit felvesznek-e orvosira sokszor egyetlen ponton múlik, szóval (szerintem) tök fölösleges kockáztatni ha egyszer van választási lehetőség.

dec. 19. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
35%
Bocsánat, de ha ennyire okos vagy, miért nem tudsz utánanézni a dolgoknak? A felvi.hu-n mindent megtalálsz. Nem értem mi értelme volt ennek a kérdésnek.
dec. 19. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%

Alap a 2 emelt érettségi

Egy jó tanárral és nagy szorgalommal fel lehet készülni a 2025.ős érettségire.

100 ponttal az egyetemek rendelkeznek, egyenként meg kell nézni, hogy melyik mire ad plusz pontot. PL. a sote-n felvételi vizsga lesz, arra adnak pontot.Plusz pontok nélkül nincs bejutás sehová.

dec. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
61%
Minden orvosi egyetemen lesz felveteli vizsga is, nem csak a SOTEn.
dec. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!