Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Francia szak vélemények?...

Francia szak vélemények? Megéri elvégezni? Milyenek az elhelyezkedési lehetőségek?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék francia szakra (újlatin nyelvek és kultúrák - francia) jelentkezni az ELTE-re. Még évekkel ezelőtt szereztem egy C1-es nyelvvizsgát, tehát a nyelvi alapok egy kis felfrissítéssel szerintem meglennének, azóta is hébe-hóba gyakoroltam a nyelvet.


Tudom, hogy egy nyelvi alapszak nem akkora durranás, mert különösebb szakmai végzettséget nem ad, mégis szerintetek van esély elhelyezkedni (pl.: SSC-nél) ezzel a diplomával?


Sajnos már nem 18 éves vagyok, sokáig jártam egy szakra, amit nem fejeztem be (nem is lennék képes rá, annyira megutáltam), így csak érettségim van, ami elég kevés a mai munkaerőpiacon, ezért fordulok most kicsit elkeseredetten az egyetlen dolog felé, amiben valaha tehetséges voltam, és ezek az idegen nyelvek (meg úgy összességében a humán tárgyak).


Még angolul beszélek felsőfokon, de annyi anglisztikás van, ezért gondoltam, hogy talán a francia szak egy kicsit különlegesebb lenne, bár gondolom az igény is kisebb a franciát jól beszélőkre.


Szívesen hallgatnék tapasztalatokat olyanoktól, akik francia szakra (vagy esetleg anglisztikára) járnak/jártak.



dec. 20. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel beszélsz angolul felsőfokon így van esélyed. Viszont én beleestem abba a hibába, hogy magához a területhez nem igazán értettem és azért nem ment. Pl. elmész egy IT céghez: attól mert beszéled a nyelvet még nem biztos hogy meg fogod tudni oldani az informatikai problémákat. Professionon ha megnézed szoktak lenni francia nyelvvel álláslehetőségek.


(Nem anglisztikás vagy francia szakos voltam hanem más nyelvszakos voltam de remélem kicsit segítettem.)

dec. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

De ha SSC-hez akarsz menni dolgozni, és van egy C1-es nyelvvizsgád, akkor már most felvesznek, nem kell ahhoz nyelvszakos diploma. Francául nem sokan beszélnek, ezzel jó esélyed van. Különböző területek vannak, de ezek általában betanított szellemi munkák, ha valaki kicsit is értelmes, be tudja tanulni.

A nyelvszak elsősorban a tanárképzés része, de franciát a fővároson kívül nem is tanítanak máshol, ráadásul egy szakkal azért nem könnyű állást találni. Arról nem beszélve, hogy nem írta a kérdező, hogy érdekelné a tanítás.

dec. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Harmadéves franciás vagyok az ELTÉ-n, és bár az elhelyezkedéssel kapcsolatban még nem tudok semmit mondani, de elgondolkoztam azon, hogy emellé a szak mellé érdemes lenne még mást is elvégezni (pl. gazdálkodási szakok). Önmagában nem biztos, hogy elég ez a szak, bár attól is függ, hogy milyen pozíciót keresel. Ha bármi kérdésed van a szakkal kapcsolatban, akkor keress nyugodtan :D
jan. 17. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2-es az SSC-kkel kapcsolatban igazat ír, ám az tévedés, hogy franciául csak Budapesten oktatnak. Minden megyeszékhelyen elérhető, mára az angol és német után a harmadik leggyakrabban tanult idegennyelv. Nyilván attól, hogy oktatják, még kevesen fogják megtanulni, ugyanis mind a nyelvtana, mind a kiejtése nagyon nehéz az angolhoz képest. Az viszont igaz, hogy általános iskolában nem tanítják.
jan. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!