Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen irányban érdemes...

Milyen irányban érdemes továbbtanulnom?

Figyelt kérdés

Eddig pedagógus szerettem volna lenni, de nincs kedvem éhenhalni. Van esetleg valakinek ötlete, hogy mi az amit megfizetnek, nem feltétlenül kell "megszakadni"? (Tudom, hogy dolgozni mindenhol kell, de a befektetett munka legyen arányos a fizuval)

Ami még érdekel, az a szociális szakirány, de ott sincs kedvem éhenhalni.

23/l



dec. 27. 01:35
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Milyen szakos tanar lettel volna? Vagy netan tanito?
dec. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

"Van esetleg valakinek ötlete, hogy mi az amit megfizetnek, nem feltétlenül kell "megszakadni"?"


Erre azért nem létezik univerzális válasz, mert minden embernél mást jelent a megszakadás. Ha valamit te nem szívesen csinálsz akkor úgyis azt fogod érezni, hogy nehéz és rossz a munka. Hiába mennél informatikusnak, ha nem érdekel a terület akkor neked kínszenvedés lenne tartani a határidőket és állandóan nyomást / stresszt éreznél, míg egy olyan ember aki motivált és élvezi amit csinál lehet 2-3 óra alatt lefejleszti azt home officeban ülve amivel te egy héten keresztül kínlódnál reggeltől estig.


Szóval elsősorban neked kell tudni azt, hogy mely területek (tantárgyak) érdekelnek egyáltalán, másodsorban pedig olyan egyetemi szakot végezni ami piacképes és később számodra érdekes területen kamatoztathatod a tudásodat lehetőleg megfelelő bérért. Egyébiránt az orvosi sem egy megterhelő életpálya az egyetem elvégzését követően ha valami érdekes specializált területre orientálódsz és elhelyezkedsz egy magánklinikán.


Én például szemész orvosként dolgozom, gyakorlatilag annyi a dolgom, hogy a modern, mesterséges intelligenciával megtámogatott műszerek méréseit validálom, mint egy "szakértő", de az utóbbi években annyit fejlődött a technológia, hogy igen kevés esetben téved (ennyit egy ember is téved, sőt...). Valamint a mérés eredményét tolmácsolom a páciens felé "emberi nyelven" és tájékoztatom a lehetséges korrekciós eljárásokról (ha szükséges). A munkámat szeretem, a munkaidő és a munkavégzés körülménye több mint jó, a fizetés pedig szintén kimagasló. Egyáltalán nem szakadok meg a munkába, viszont megbecsülve abszolút meg vagyok.

dec. 27. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy keresetebb gazdasági szakon végzett ember ha beszel mondjuk 1-2 nyelvet magasabb szinten az sztem jóval jobb kilátasokkal indul jelenleg mint egy tanár.
dec. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos pedagogia és szociális szféra tényleg nem a fizetéseirol híres
dec. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
33%

Ha matekos vagy, akkor IT. Programtervező informatika, informatikus mérnök vagy sima matematika alapszak.


Ha annyira azért nem vagy matekos, de kifejezetten rossz sem, akkor bármelyik gazdasági szak, vagy társadalomtudomány (szociológia vagy pszichológia).


Ha inkább bioszos kémiás vagy, akkor gyógytornász. Ha bioszos kémiás és még sportos is, akkor is gyógytornász + mellette edző szak.


Ha bioszos kémiás vagy és mellette nagyon okos is, akkor orvosi vagy állatorvosi.


Ha a fentiek közül egyik sem vagy, akkor jog.


Ha még a jog sem, akkor onlyfans, rosszlanyok.

dec. 30. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!