Melyik egyetemre menjek informatikai alapszakra?

Figyelt kérdés

Még gondolkodom a konkrét szakon.

Gazdaságinformatikus, programtervező vagy üzemmérnök informatikus.



dec. 28. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Amelyik passzol a jövőbeli terveidhez.
dec. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Programtervező informatikus vagy mérnökinformatikus, a másik 2 szak gyenge képességűeknek való csökkentett képzés (gazdinfó / üzemmérnök informatikus)
dec. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
Beles doktor ha nem is a legbarátságosabb stílusban, de az igazat mondja. Az üzemmérnök egyértelműen gyengébb képességűeknek való csökkentett színvonalú képzés. A gazdinfó pedig egy nehezen értelmezhető vegyesfelvágott, aminek a végén egy rosszul képzett informatikus és egy nagyon gyengén képzett menedzser kombója leszel.
dec. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

#3: A gazdinfóval azért vitatkoznék, mert nálunk a BGE-PSZK-án a gazdmenesek és a gazdinfósok hasonló gazdasági tárgyakat tanulnak, viszont a gazdinfósok tudnak programozni és (valamennyire) jártasak az informatikában és jóval több matekunk is van, mint gazdmenes társainknak.

IT projektmenedzsernek pl. a gazdinfó jobb, mint a gazdmen.


A gyakornok/junior szoftverfejlesztőknél a cégeknél lévő elvárások nem szoktak túl magasak lenni, oda a gazdinfósok is bőven be tudnak kerülni, és be is kerülnek. Sőt, bizonyos IT-s területen kimondottanan a gazdinfósok vannak preferálva, szóval megvan annak a szaknak is a létjogosultsága. Adatelemzőknél, illetve a banki poziknál is várják sok-sok szeretettel

a gazdinfósokat. Medior/senior szinten meg kb. senkit sem érdekel a papírt kiállító intézmény neve.


Tény, hogy a gazdinfósok kevesebb IT-t tanulnak a szakukon általában (ez sem feltétlenül igaz, intézménye válogatja, van ahol a mérnök/prog/gazdinfónál alig van különbség és 80-90%-os egyezőség van), viszont az idejükbe (általában) jobban belefér a munka, amivel lehetnek még előrébb, mint a prog/mérnökinfós társaik.


Az üzemmérnök informatikus sem rossz szak, azzal csak az a baj, hogy az csak bprof, amivel nehezebb később mesterre menni. Ha nem akar a kérdező mesterre menni, akkor meg szerintem nincs jelentősége neki. Egyébként az üzemmérnök-informatikus szak a mérnökinfóhoz hasonlít, csak kevesebb szívatással.

dec. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
85%

Proginfót javasolnám, szerintem az a legjobb, ha a szoftverrel szeretnél foglalkozni.


Egyetem választás az nehezebb. Kérdés, hogy milyen városok jöhetnek szóba. BME felesleges szivatás, de ha benne vagy a top 10-20%-ban, akkor jó dolgod lesz, szakkolizz.

Pázmány szar, mindenki otthagyja

Óbudai amit javasolnék talán Budapesten, de ez se tökéletes, "főiskola".

Az ELTE nagyon elitista, nekem nem szimpatikus.


Vidéken az SZTE-t ismerem, az szerintem szuper.

Illetve a Pannon-ról hallottam jókat.

dec. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!