Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinformatikus MSc mellé...

Mérnökinformatikus MSc mellé érdemes szerintetek programtervező informatikus BSc-t végeznem fizetési szempontokból?

Figyelt kérdés

2020-ban diplomáztam a BME-n mérnökinformatikus alapszakon. Hozzá tartozik, hogy én már egy Greenfox, és utána való 2 év munka után jöttem ide tanulni. Utána egy év kihagyással a 2023-as tavaszi félévben végeztem MSC-n.


Jelen pillanatban nagyon jó munkahelyem van, viszont van még feljebb. Egy programtervező informatikus BSc mennyivel javíthatna a fizetési vagy a pozíciós potenciálomon?



dec. 28. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Nem
dec. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

ITban a diplomák alanyi jogon nem javítják a fizetést.


A BME Mérnökinformatikus és ELTE Proginfó eltér tematikában, de nagyából ugyan az az értékük. Nem hiszem, hogy bármi extrát jelentene még egy Bsc.


Annyiba lenne egyszerű neked, hogy sok tantárgyat eltudnál fogadtatni, lehet az Msc-ből is, így könnyen eltudnád végezni, viszont nincs semmi értelme.


Milyen szakterületen akarsz dolgozni, ahol ennyi diploma kell?


Ha a fizetés a lényeg, akkor szerintem továbbra is külföldre bedolgozás a legjobb, ahol továbbra sem kell igazán magas fokú végzettség. A Bsc tökéletesen elég. Egyedül az angol nyelv tudása jön jól.

dec. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Már a felvetést sem értem. Igaz, hogy a proginfón egy kicsivel több a matek, de a két diploma a munkaerőpiacon szó szerint egyenértékű. Ha mindenáron tanulni akarsz, akkor egy PhD lehetne a következő logikus lépés ami az egyetemi programokat illeti; egyébként meg Coursera kurzusok és új skillek valamint érdekes projektek. Vagy, ha data irányba akarsz elmozdulni, akkor nagyon esetleg egy data science mesterszak. Vagy ha gazdasági ismeretekre vágysz, akkor egy jó MBA.
dec. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%
Ha már mindenképp szeretnél továbbtanulni, én az adattudomány MSc-t ajánlanám inkább. Az egyrészt ténylegesen hozzá is adna valamit a tudásodhoz, másrészt a munkaerőpiacon is némi előnyt adhatna. Egy másik lehetőség, hogy a szakirányú továbbképzések között keresgélhetsz neked tetszőt a felvi.hu-n, bár ezek közeljövőbeli elindulására gyakran nincs sok esély a kevés jelentkező miatt.
dec. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!