Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PhD képzés munka mellett...

PhD képzés munka mellett hogyan működik?

Figyelt kérdés

Friss diplomásként március óta dolgozom, ugyanakkor tervben van, hogy szeptembertől elkezdjem a doktori képzést is. Lehetőleg munka mellett csinálnám, mivel nappalin tanítani is kellene az egyetemen, még részmunkát se lehet vállani, a havi 150 ezres ösztöndíjból elég nehéz mesélni.


Azt tudom, hogy a rendes évi szabadságnapok és betegszabadság mellett képzési részvétel miatt is lehet szabit kivenni, mivel minden hónapban elvileg egy-egy napot be kell menni egyetemre, plusz a vizsgák. Viszont a tanulmányi szabadnapoknál mi a helyzet, ugyanúgy megkapom a fix fizut mintha fizetett szabadságon vagyok, vagy a betegszabiból eredő táppénzhez hasonlóan a havi fizetésem is kevesebb lesz? Aki anno meló mellett csinálta, segítene kérlek?



dec. 29. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Teljes munkaidős munka mellett nem működik, a PhD nem bohócképző mint a levelező, esti és a többi, ez időt és energiát igényel, nem lehet félvállról venni. Gondold át ér-e neked annyit a képzés vagy egyáltalán megteheted-e, hogy 4 évig az ösztöndíjból és a kutatói tevékenységből tartod el magadat (ha egyáltalán el tudsz helyezkedni egy kutatóintézetnél) mert főállás mellett ez nem fog menni.
dec. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
gyógyszerész ismerős kezdte idén a PhD-t, patikában dolgozik mellette. Nem kell annyit tanítania, hogy ne férjen bele.
dec. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ő állami ösztöndíjas, vagy fizetős levelezőn van?
dec. 29. 18:41
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
államis.
dec. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Nekem van több doktorandusz kollégám is, akik munka mellett tolják. Én meg mesterszakra jártam eddig munka mellett. De mi data scientistek vagyunk, heti 4 nap home office, ami azt is jelenti, hogy munkaidőben nyugodtan tudunk tanulni is (ha éppen nincs valami gyilkos határidő). Én átlagosan heti 1-1.5 teljes napot “ellógtam” (beadandókat írtam), és még így is ráment az összes hétvégém, nyaram és minden estém.


A konklúzió az, hogy ha nincs gyereked, és nem nagyon gyilkos a munkahelyed, és elég elszánt vagy, akkor meg tudod csinálni.


Be tudok számolni a főállású doktoranduszságról is. Egyrészt az óráidra való készülés elvisz heti 1-1.5 napot átlagosan, ami magával az órával együtt legyen mondjuk heti 2 nap. Állandóan értekezletek stb. vannak, plusz az egyetemi órák. Nehogy azt hidd, hogy olyan baromi sok idő marad “kutatni” (azaz olvasni/tanulni). Meg monoton/unalmas is, ha 3-5 éven keresztül csak ezzel foglalkozol. Szóval ez sem fenékig tejfel.

dec. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Phd-t úgy lehet munka mellett, ha R&D területen valódi kutatási feladatokat végzel el, amik publikációra is kerülnek. Az 1-es meg egyetem közelébe se járt, ne vedd komolyan.
dec. 31. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg sok múlik azon, hogy milyen területről van szó... Bölcsészdoktorit teljes állás mellett elvégzett egy ismerős középiskolai tanár.
dec. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Magam munka (egy kutatói és egy egyetemi oktatói főállás) mellett csináltam levelezőn a PhD-t, jelentősnek mondható publikációs múlttal. Mivel a konzultációs napokon komolyan vették a bejárást (havi 1-2 péntek és szombat), így azért megterhelő volt. 20 hallgató közül kettőnknek lett fokozata, a kollégának egy évvel később, nekem rendes időben.
jan. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
96%
Esetleg van olyan, aki pszichológia PhD-t (ELTE) végzett munka mellett? Érdekelnének a tapasztalatok, mert nálam is lassan aktuális lesz ez a dolog. :)
jan. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen munka mellett? Az se mindegy...
jan. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!