Melyikkel jártam jobban?

Figyelt kérdés

Most járok egy technikumba ,ami német kéttanításí nyelvű,a végen érettségi+pü.szakma+C1 nyelvvizsga. Vagy járhattam volna egy vallásos gimnáziumba ,ami elég modern , tiszta amerika,okostábla ,meg ilyesmi,de az érettségit ad. A technikumom se az utolsó csövesbánat ,van digitábla (nem okos,inkább kivetítős),tiszta,igényes padok,wcpapir,kéztörlő,nem omlik ránk az épület,csak a lambériától azert megvan az állami hangulat :).

Igazából ezen gondolkodtam,mert tavaly oda jártam a vallásos gimibe(általánosba),és eszembe jutott ,hogy talán jobban jártam volna. Amugy se volt rossz nekem ez a vallásos közeg ,talán hiányzik is:). Viszont itt kapok mindent egyszerre szakma,nyelvvizsga, ha nem akarok nem tanulok tovább (bár valószìnü valami mást biztos fogok ),vagy belevághatok olyanba ami nem is tuti (színészet érdekel),mert ha nem jön össze ,akkor is van egy szakmám. Csak ugye az 4 éves gimi,én meg 6 éves technikumba járok. Szerintetek?

Jól jártam? Hogy nem mondjuk a "legelitebb" körülmények,berendezésekköze járok,hanem a "nem rossz" kategória ,de viszont ott több mindent kapok a végzettségemhez?

Egyébként lehet hülyeség ezen filózni , meg ezen nem múlik semmi,csak érdekelnek a vélemények.



dec. 30. 02:39
 1/9 A kérdező kommentje:
Tehát ,hogy ne bánjam ,igazából az a kérdés. Szüleim szerették volna ,ha szakmát szerzek ,ami nem rossz dolog , érdekel,de nem biztos ,hogy ez lesz a munkám. Csak tényleg ez így most eszembe jutott.
dec. 30. 02:42
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
A gimnáziummal jobban jártál volna, erősebb a képzés, a végén okosabb lettél volna, a szakma meg amit a technikum ad, nem ér semmit. De most már kár ezen filózni, ez a hajó elúszott.
dec. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem a technikummal jobban jártál.
dec. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
28%
A középiskolának főleg egy befektetésnek kéne lennie, nem pedig az idő kellemes eltöltése eszközének. Az anyag a lényeg, nem? Régen a technikum erős volt a szaktárgyakból, de a többi tárgy rovására, hisze négy éves középiskola volt (nálunk például nem volt biológia, csak 2 év kémia és fizika volt, satöbbi). Most meg a hat év alatt akár lehetne egyszerre a jobb gimnáziumokkal is, meg a régi technikumok szintjével is versenyképes az oktatás, de ez meg az adott iskolától és tanáraitól függ. A konkrét helyzet ismerete nélkül csak vagdalkozni lehet itt a Gyakorin.
dec. 30. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

4. “A konkrét helyzet ismerete nélkül csak vagdalkozni lehet itt a Gyakorin.”


Ebben persze igazad van, de nekem van gyerekem, aki gazdasági szakközépbe jár, és van, aki meg gimnáziumba, és így van összehasonlítási alapom legalább a tantervet, színvonalat illetően. Nincsenek egyéni csodák, a szakközép mindenhol gyengébb, mint a gimnázium. Az általános tananyag töredéke a gimisnek, a diákok gyengébbek, általában a tanárok is. Nem teljesen rossz ötlet a szakközép, pl. az AKG jó koncepció mellett épült fel, de a szakközepek 99%-a nem egy AKG.

dec. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Én egy intézményt ismerek, amellyel kapcsolatban nem változik meg a véleményem, ez a pécsi Zipernovszky. Aminek a honlapján egyébként azt olvasom a technikusképzésnél, hogy "A képzés során matematikából, magyarból, történelemből és egy idegen nyelvből ugyanazt a tananyagtartalmat, ugyanolyan óraszámban kell elsajátítani, mint a gimnáziumban."

A technikumi képzés szaktantárgyainak tanárai ott meg nem rosszabbak, mint bárki más.

dec. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mivel ugyanaz az az érettségi technikumban ,mint egy gimiben ,nem hinném ,hogy töredéke lenne csak leadva a közismereti tárgyaknak.
jan. 4. 18:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet fekete -fehéren kijelenteni, hogy melyik iskola a jobb. A gimnázium a továbbtanulásra készít fel, így ott az a cél, hogy minél jobb érettségit tegyél le a 4. év végén. A technikum pedig a munka világára készít, hogy ha elvégzed, rögtön szakemberként dolgozni tudj, illetve még arra, hogy ha a szakirányba szeretnél továbbtanulni, akkor egyetemre még.


"Mivel ugyanaz az az érettségi technikumban ,mint egy gimiben ,nem hinném ,hogy töredéke lenne csak leadva a közismereti tárgyaknak."

Sok technikumban pedig de. Viszont ez erősen iskolafüggő.

jan. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"illetve még arra, hogy ha a szakirányba szeretnél továbbtanulni, akkor egyetemre még"

Hát ez az. Ez viszont nem nagyon lehet a pedig de színvonal.

jan. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!