Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kevés ponttal milyen lehetőség...

Kevés ponttal milyen lehetőségeim vannak? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés
Nem akartam egyetemre/fősulira menni, csak szakmát akartam tanulni, így nem igazán érdekeltek az eredményeim, többnyire 2-essel csúsztam át mindenen, az érettségin 52%-58% között minden 3-as lett. (Nem volt gondom a tanulással, csak lusta voltam nagyon és mivel nem érdekelt, nem volt motiváció se) Azóta sok minden történt és most jutottam el oda, hogy mégis csak jó lenne az a diploma. Na de hogyan? Főállásban dolgozom, így csak levelező/távoktatás jöhetne szóba, egy helyet találtam, ahová lenne esélyem, de állami támogatottan csak nappali munkarendben van náluk. Önköltséges sajnos nem megy, nem véletlen szeretnék továbbtanulni, a jelenlegi fizetésem max. létfenntartásra elég. Ha 20 éves lennék, nekifutnék újra az érettséginek, de közelebb a 40-hez nem találom túl jó ötletnek (annyi minden kiesett stb.) Mit tennétek a helyemben? Még ezeket a felsőfokú szakképzéseket nézegettem, de nem tudom azzal mennyire lehet boldogulni vagy utána bejutni alapszakra?!
dec. 30. 17:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ha kevés pontod van, az egyetlen lehetőség, hogy újraérettségizel. Miért nem tartod jó ötletnek ezt? Az egyetemen úgyis hozzá kell szoknod a tanuláshoz. A felsőoktatási szakképzésen szerzett oklevelet sok helyen ugyanúgy beszámítják, mint egy előző diplomát, tehát lehet belőle pontot számítani, de max. 400 pont jár érte (meg a diplomáért is ennyi). Illetve most, hogy eltörölték a központi minimum-ponthatárokat, lesznek olyan szakok, ahová alig jelentkeznek, így kb. 100 ponttal is be lehet kerülni. Ha elvégzel egy ilyen szakot, akkor utána diploma alapján is tudsz jelentkezni. Ha a kinézett szakodhoz sok pont kell (400 fölött), akkor többletpontokra is szükséged lesz. Ilyet pl. nyelvvizsgával tudsz szerezni, vagy ha van olyan OKJ-s szakmád, ami illeszkedik a megjelölt szakodhoz, akkor azért is kaphatsz pluszpontot. Melyik szakra szeretnél jelentkezni?
dec. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azért nem tartom jó ötletnek, mert már az a kevés tudásom is megkopott. Meg ha jól olvastam újraérettségizni is nem kevés pénz.

Gazdaságinformatika vagy gazdálkodás és menedzsment

dec. 30. 18:15
 3/11 A kérdező kommentje:
OKJ Informatikai hálózattelepítő- és üzemeltető papírom van. Ott minden tárgyból jelessel végeztem, ha ez számít.
dec. 30. 18:18
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs esélyed, ha nem érettségizel újra és nem szerzel jobb pontokat.

Ha megkopott a tudásod, akkor hogy akarsz felsőoktatásban tanulni?

Hiányos alaptudással nincs mire építkezni, az első félévben kipotyogsz. De szerintem be sem kerülsz.

Csak az újraérettségi jelenthet megoldást.

dec. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem kell új érettségi..


Ugyan ebben a cipőben vagyok annyi h van egy logisztika emelt okj-m amit majd foszk után pontá tudok varázsolni.


Menj foszkra, én is oda jelentkezem idén. Hol laksz? (egyetem végett mi jöhet szóba)


Mellette kell egy nyelvvizsga a diploma kiadásához C1 de ha pl most egy B2-es lenne az is pontot ér. Ha nincs nyelvvizsga, és nem jön össze a 240-250 pont akkor valóban kell új érettségi, de pl tanulmányi jegyekkel is lehet feljebb húzni az átlagod. Más opció nincs. Nekem szerencsém van mert foszkra a logisztika 50 pontot ér, a b2-es nyelvvizsga meg 40-et, máris lett 90 pontom puszira.

dec. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Budaörsön lakom
dec. 31. 05:21
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Lehet szakmai vizsgaeredményből is pontot számíttatni. Ha jól tudom, a te szakmádat beszámítják a gazdinfóra való jelentkezéskor.
dec. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7


Valóban lehet de kell emelt érettségi hozzá vagy foszk.



Igazából ez az opciód maradt: elmész foszkra gazdinfóra, beszámítják 40-50pontba a szakmád és remélhetőleg annyi összejön a jegyeiddel hogy oda bekerülj.


Utána ha azzal készen vagy 2 opciód van.


A: nem tudom hanyas lett az okj, de ha 4 es vagy 5ös akkor oké, de az alatt nem ér pontot (ha nem tévedek) így betudod számíttatni a foszk al mert az kiváltja az emelt érettségit (ugy lehet okj szakmával pontot számmítattni ha vagy emelt érettségid van vagy foszk papírod)


B: ha rossz lett vna a szakmai eredményed akkor viszont a foszk os papírodból (nem diploma) is tudsz pontot számíttatni magyarul az egyetemet nyomd meg keményen.

dec. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Előszőr is ahhoz, hogy kiadják a diplomát, NEM KELL nyelvvizsga. Az igaz, hogy hasznos, már a felvételinél is, illetve később is, ha van.


A másik dolog pedig, hogy a te kevés pontoddal is van bő választék, akár azonnal tehetsz egy alapképzést az említett szakokból. Nézz szét az intézmények között, és a felvit ajánlom, ott az intézmény listát végigböngészve találsz magadnak megfelelő felsőoktatási intézményt.


Az már más kérdés, hogy egy gyengébb intézmény diplomája mennyit fog érni kezdetben, de ez ár egy másik kérdés.

jan. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9


En ugy olvastam anno C1 kell egy közgáz diplomához de lehet régebbi forrás volt.

jan. 1. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!