Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Életmódot akarok váltani!...

Életmódot akarok váltani! Rengeteg kérdésem van ezzel kapcsolatban, aki válaszolós kedvében van, itt a lehetőség! A többit lent kifejtem! Kik váltottak már életmódot? Boldogabbak így? Véleményeket is szívesen meghallgatok!

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Eldöntöttem hogy teljes ÉLETMÓDOT váltok!

Első oka ennek meglepő modon nem az, hogy túlysúlyos vagyok, mondjuk nem tagadom van rajtam 3-4kg felesleg, de nem vészes, mondjuk mindjárt kitérek erre is...

Az első dolog amiért azt gondoltam hogy muszáj életmódod változtatnom, az lényegében a baromi helytelen étkezésem!

Szinte minden étkezésem lét eleme a tömény szénhidrát, és nem tudok mértéket tartani sem, eddig szinte minden nap sajgó gyomorral aludtam el, mióta az eszemet tudom, ugyanis majdnemhogy hányásig eszem magam, pusztán unalomból, nem az éhség vezérel!

Második ok, a sporthiány-mozgás szegény életmódot folytatok, nem sportolok, naponta max 30 percet mozgok az is csak a suliig meg vissza séta, és az itthoni tevékenységek.

Ezekből következik az hogy nem érzem magam jól a bőrömben, tudván hogy egészségtelen életmódot élek, s ez nem hagy nyugodni!

Mindmáig az ilyen életmódot élő emberek táborát erőstettem, de eldöntöttem egészségesen akarok élni, azt szeretném hogy egészséges legyek, és fitt is szeretnék lenni, aminek persze a mozgás az ára.

Abszolút meg akarok változni, kívűl is belűl is!

A célom az hogy tudatosan egészségesen táplálkozzak, és eljárjak futni, tornázzak itthon!

Ennek függvényében nem lennék zsíros, és leadnám a felesleget is, nem szeretnék csontsovány lenni hanem inkább csinosan vékonyabb alkatú DE NEM SOVÁNY feszes testet szeretnék elérni, ami nem zsíros mint a jelenlegi hanem picit izmosabb!:)

Nekem ez az újévi fogadalmam, hogy ilyen legyek mint amiket leírtam, de már holnap bele is kezdek, ugyanis nem az újév motiváll hanem amit a tükörbe látok.

Irina Shayk-hoz hasonló alakot szeretnék, gondolom elérhető kemény munkával!

Adataim: 167cm 58kg

Célom: -6 vagy -7 kg ez majd az eredménytől fog függni.


KÉRDÉSEIM:

1.Mit sportoljak ha a fent említett nőnek az alakjához hasonlót szeretnék elérni, futás jó?

2.Ha a futás jó akkor heti hányszor és mennyi időt fussak alkalmanként?

3.Mennyi idő lehet míg elérem az eredményt?

Nem sürgetem a fogyást, csak kíváncsi vagyok.

Az étkezéssel kapcsolatosan pedig más oldalakon tájékozódtam!

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)


2014. dec. 16. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem fogynod kell ilyen alakhoz hanem izmosodnod. 167 centihez ilyen alakot 55-60 kiló között tudok elképzelni nagyjából.


[link]


Futás helyett a súlyzós edzés+futás kombinációt ajánlom, 3-6 hónap alatt már szép eredményt lehet elérni.

2014. dec. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha jól látom, az említett nő eléggé modell alkatú. Nem vagyok meggyőződve arról, hogy rendelkezik egészséges izommennyiséggel is. Szerintem ő tipikusan az a nő, aki a genetikájának köszönheti alakját.

Először is azt ajánlanám, hogy ne másokhoz akarj hasonlítani. Nagy csalódást tud okozni, ha a tükörben látott kép nem hasonlít a képen láthatóhoz. Javaslatom, hogy a saját testedből hozd ki a maximumot. Mindig a tükröt nézd és a benne látottak vezéreljenek.

Ha csak diétázol, de izmot nem raksz magadra (és itt most nem a testépítők izmairól beszélek), akkor leszel vékony de plöttyedt seggel. Ez a jelenség gyakran látható nagy fashion showkon. Tehát a zsírt le kell diétázni, de előtte kell egy kis izmot is felrakni, hogy legyen majd mire ráfeszülni a bőrnek. Tehát nem a súly a lényeg, hanem a látvány. Izom építéséhez, megfelelő diéta kell és súlyzós edzés. Ezt kell kiegészíteni aerob edzéssel. Súlyzós edzés heti négyszer, aerob mehet 45 perc heti hétszer.

A futás nem aerob, bár attól függ, hogy kocogsz vagy futsz és hogy kardiovaszkulárisan mennyire vagy edzett. Futás nem épít izmot, a futás lehet annyira megterhelő, hogy kalóriadeficitet okoz, de ezután a felhasznált tápanyag fehérje lesz vagyis izombontást eredményes. A futást mint kardiovaszkuláris edzést heti kétszer ajánlanám, mondjuk egy órát.

Tehát először izomépítés kellene, erre nem tudok pontos időt mondani. Talán félév. Ezután egy 12-16 hetes szálkásítás időszak. Ez hozná meg talán az eredményt, de ez egyénfüggő!

A fehérje mint tápanyag nem rossz dolog. Az izmok nagy része abból áll. Javasolnám fehérje turmix beszerzését.

Ha az étkezéssel kapcsolatosan már tájékozott vagy, akkor nem írok a makro- és mikrotápanyagok mennyiségéről, minőségéről és jelentőségéről. Sok sikert kívánok! Szerintem célozd meg a július elsejét, és MOST kezdd el az életmódváltást.

2014. dec. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Olyan sportot válassz, amit élvezel. Hiszen az életmód váltás azt jelenti, hogy huzamosabb ideig fogod csinálni. Ahhoz az kell, hogy élvezd amit csinálsz. Próbálj ki amit csak módodban áll. Nem kell a futást erőltetni, ha esetleg nem élvezed. Javaslom pl.hogy olvass utána a calisthenics kifejezésnek. Remek sportos alakot lehet vele elérni nőknek is nem csak férfiaknak.Emellett a jóga változatai között találhatsz olyat ami az elméd vagy a tested tartja karban. Ahogy már mondták, a futás kardiónak tökéletes. A szív és érrendszer miatt, ehhez pedig elég belőle heti 2 alkalom intenzívebb futás, ahogy csak bírod. A jó idő beköszöntével a kerékpártúráknál jobb kikapcsolódás nincs. Ha társasággal mész nagyon jó élmény és jó testmozgás. Szóval van miből szemezgetni bőven. Ha az étkezésnek már utána néztél ne sajnáld az időt a sportokról is olvasgatni, kipróbálni.
2014. dec. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!