Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nehezebb 2024-ben bekerülni...

Nehezebb 2024-ben bekerülni egyetemre?

Figyelt kérdés

Elég régen érettségiztem már, de az utóbbi 1-2 évben elgondolkodtam egy egyetemi felvételin (vadgazda m. / vidékf. agrarm.)

Úgy látom viszont, hogy most sokkal nehezebb bekerülni, mint pár éve lett volna. Anno nem tettem emelt szintű érettségit. Most úgy látom, ha 100%- os is lett volna két tantárgyam, akkor is csak 67+67x2=268 pontom lenne, ami csak 8ponttal több mint több szaknál is meghatározott minimumponthatár.

Eddig ez úgy nézett ki, hogy mondjuk egy 64 és 66%-os vizsga kétszeresével már pont meg lett volna 260 pont. Akkor éppen meglett volna, most pedig ilyen eredménnyel már közel sem lenne meg.

Kérlek segítsetek, jól értelmezem akkor az új rendszert és ilyen módon inkább már ne próbálkozzak?



jan. 3. 01:08
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Csinálj emeltet és már bent is vagy. Akinek egy emelt érettségi nehézséget okoz azt nem is értem, hogy miért jelentkezik egyetemre.
jan. 3. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
86%

"és ilyen módon inkább már ne próbálkozzak?"


Ha komolyan gondolod az egyetemi képzést akkor menj el és tegyél le 1 vagy 2 emelt érettségit, ami sokkal könnyebb, mint egy normális egyetemen az első féléves tárgyak többsége.


Ha viszont annyi ambíciód sincs, hogy emelt érettségit tegyél akkor teljesen felesleges egyetemre jelentkezned, úgysem végeznéd el.

jan. 3. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%
2023 volt az egyetlen olyan év, amikor nem volt kötelező legalább egy emelt, és a közepszintű érettségi még 100%-ot ért. Szóval ha nem volt valamiből legalább egy emelted, a korábbi években nem is jelentkezhettél volna.
jan. 3. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!