Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnöki szakra 27 évesen...

Mérnöki szakra 27 évesen érdemes nappalira menni vagy inkább levelező?

Figyelt kérdés
Illetve a tanárok ott foglalkoznak vele ha látják,hogy az egyik diák 7-8 évvel idősebb a többitől?

jan. 3. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Senkit nem érdekel hány éves vagy.

De nem értem miért lennél egy olyan szakon nappalin, felnőttként, amit simán meg lehet csinálni levelezőn is. Tanulni ugyanúgy kell mindkettőn, levelezőn legalább kicsivel lazább az időbeosztásod

jan. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

"Illetve a tanárok ott foglalkoznak vele ha látják,hogy az egyik diák 7-8 évvel idősebb a többitől?"


Senkit nem fog érdekelni hogy hány éves vagy és mit keresel ott. 300-400 fős előadóban az sem tűnne fel, ha 70 évesen hallgatnád az előadásokat. Másfelől a nappali is tele van idősebb emberekkel, akik később döbbentek rá, hogy mégiscsak tovább kellene tanulniuk...

jan. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem.De például a BME nem indít levelezőn építőmérnökit,azért írtam a nappalit.Más egyetemnél van levelező is.Levelezőn meg át kell járni hetente vagy kéthetente,én meg messzebb lakok.
jan. 3. 20:00
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Mindig megéri tanulni. Egyebkent a kutya sem foglalkozik vele, hogy az ember hány éves az egyetemen. Az ember azért tanul, hogy jobb legyen a munkaeropiaci helyzete. A mérnöki vonal meg jó választás. Mondjuk elég sok épìtő meg epìtész mérnököt ismerek , magam is vagyok, ìgy ki merem jelenteni: sok esetben anyagilag nem túl megbecsült szakma ez, amúgy pedig érdekes. Csak hát ilyen ez a hazai épìtőipar, sok cégnél nem napi 8 óra van hanem 10, pláne kiemelt projekteken ìgy szabadidőből többet követel ez a szakma. Es sajnos a javadalmazas ezért cserébe elég középszerű. De egyébként az agrárium is hasonló èlelmiszer ès agrar mérnököknek. Ami jól megy itthon az az info, villamos, mechatronikai mèrnök trió és utánuk talán még a gepesz.
jan. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Egyebkent maga az , hogy levelezo vagy nappali inkább attól függ, hogy hogyan tudod finanszírozni, mivel tudod eltartani magad mondjuk egy 3-4 éves képzés alatt. Ha munkából megy ez mint sok átlag magyarnak akkor ennyi idősen inkább már levelező lesz ami szóba jöhet.
jan. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Határozottan állíthatom, hogy levelezőre menj. Sok tárgyból ugyanaz a tananyag, államvizsga is ugyanaz lesz, viszont havi csak 2-3 hétvégét vesz el az életedből. Néha elnézőbbek a tanárok, mert tudják, hogy dolgozol (vagy nem), mindenféle munkahelyi ürüggyel lehet szkippelni az amúgy is semmitmondó előadásokat (tisztelet a kivételnek). Mint említettem a tananyag ugyaznaz, de az időszűke miatt le szoktak csípni belőle, és a számonkérés is van, hogy könnyebb. Nem mindenhol, nem minden tanárnál, de előfordul. Diákigazolványod ugyanúgy lesz, bérletet nem vehetsz például, de sok kedvezményt így is igénybe tudsz venni. Én 23 évesen indultam neki levelezőn, villamosmérnökin.
jan. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!