Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik tárgyból tegyem a...

Melyik tárgyból tegyem a másik emelt érettségim?

Figyelt kérdés

12.-es vagyok, idén májusban érettségiztem. Abban biztos vagyok, hogy töriből emeltezni fogok, mert nagyon jó felkészítést kaptunk és már tavaly meg tudtam írni 80 százalék fölé a korábbi évek emelt történelem érettségijeit, igaz itthoni körülmények között.

Matekból középezni fogok. Szóval ez a kettő biztos.

Alapvetően a jogi és gazdasági irány vonz, talán még C tervként a tanárit is megjelölöm.

Na, de visszatérve a maradék 3 tárgyam: magyar, német, földrajz.

Az említett 3 tárgy valamelyikét emelt szinten szeretném teljesíteni. Úgy vélem az új pontszámítási rendszer miatt, 2 emelt kell, ha az ember igazán jó helyre szeretne bekerülni.

Magyarból tavaly és idén is faktos voltam, jó tanáraim voltak, érzékem is van valamennyi a tárgyhoz, ugyanakkor nem vagyok szerelmese a szépirodalomnak, a töri jobban érdekel. Így otthon szinte sosem tanultam magyart, ami meg is látszik a tudásom. Őszintén szólva megrettent az emelt magyar nehézsége. Rengeteg lexikai ismertet vár el.

Nemtől februárban fogok tenni egy B 2-es nyelvvizsgát. Szóbeli kommunikációm egész jó, de komoly nyelvtani hiányoságaim vannak és a nyelvérzékem sem a legjobb. Ami pedig a földrajzot illeti, nem voltam soha sem faktos, 2 éve tanultam utoljára iskolai keret között földrajzot, viszont mindig is érdekelt, főleg a társadalmi, gazdasági része. Úgy sejtem ez az érdeklődésem teszi izgalmassá nekem a gazdasági és jogi pályát is. Bár tudom, hogy különböző területek ezek, de sokmindenben hasonlít egymásra a kettő. Mindkettő alanya az ember és a társadalom. A gazdaság a pénz működésének oldaláról a jog pedig a törvények oldaláról közelíti meg. Az emelt földrajzra visszatérve, talán ez a legkönnyebb a 3 közül. Az emelt magyar 1500 oldal, ha mind a 8 könyv anyagát nézzük. (4-4 nyelvtan és irodalom könyv)

De a 2 föcikönyv+ atlasz "csak" 500 oldal és ha jól tudom, más forrás ismerte nem elvárt.

4 hónap maradt a felkészülésre. Ugyan nem vagyok kiemelkedően intelligens ember, de kitartó és szorgalmas vagyok. Melyik tárgyból van szerintetek a legtöbb esélyem az említett 3 tárgy közül egy 80 fölötti emelt érettségi összehozására?

Kíváncsian várom meglátásaitokat!



jan. 6. 00:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én meglátásom az, hogy döntsd el, hol akarsz továbbtanulni, és annak megfelelően logikázz! A matekot kizártad, de az egyik lehetséges irány a közgazdaságtan. Oda épp a matek lenne hasznos, nem a magyar, nem a földrajz. Ha németből B2 szintű nyelvvizsgára készülsz, az is lehet a másik emelt. Megspórolhatnád a nyelvvizsgát, mert az emelt érettségi (bizonyos eredmény felett) annak minősül. Ha tanári irány, milyen szakpár?


Szóval lődd be, mit szeretnél tanulni egyetemen, utána könnyebb lesz a döntés.

jan. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

"4 hónap maradt a felkészülésre. Ugyan nem vagyok kiemelkedően intelligens ember, de kitartó és szorgalmas vagyok. Melyik tárgyból van szerintetek a legtöbb esélyem az említett 3 tárgy közül egy 80 fölötti emelt érettségi összehozására?"


Az említett tárgyak közül egyikhez sem kell kiemelkedően intelligensnek lenni. Én ezek közül személy szerint a németet választanám, aminek van valami haszna is az egyetemi felvételi plusz pontokon túl (magyar és földrajz tudás semmit nem ér, idegen nyelvnek viszont van munkaerőpiaci értéke, így ha már mindenképp időt áldozol a tanulásra akkor legalább olyat tanulj amit a felvételin túl is tudsz hasznosítani).

jan. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:

Hogy ne lenne hasznos a földrajz gazdasági szakokon? Van is egy olyan része a földrajznak, hogy gazdaságföldrajz.

Az idegen nyelvből tett emelt érettségi, csak Magyarországon elfogadható nyelvvizsgát ad, ami semmit nem ér szinte. Én ECL-t fogok, ami egy nemzetközi, egynyelvű nyelvvizsga. Illetve az érettségi az idegen nyelvet emléleti síkrol közelíti meg, egy nyelvvizsga meg sokkal inkább a gyakorlati oldalról. A tanári töri- földrajz szakpár lenne. Egybként nagyon vonz a tanítás, osztálytársaim mindig kérnek, hogy töri dolgozatok előtt tartsak nekik órákat és az eredményük visszaigazolja a munkámat. Csak hát az a fránya pénz... De ha normális fizut kapnának a tanárok ezt jelölném elsőre


A jog az általános jogász szak lenne, a gazdaság pedig gazdálkodás menedzsment.



A második válaszolóval nem vitatozhatok. Kétség kívül az idegennyelvtudas a legjobban monetizálható tudás mindközül

jan. 6. 00:55
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A németet választanám.


Jogra a földrajz el sem fogadható (legalábbis amelyik egyetemeknél most én így hirtelen megnéztem). Oda magyar, latin, elő idegen nyelvek kellenek a töri mellett.

A németet elfogadják gazdasági szakokra is, és ha tényleg gondolkozok tanáriban akkor a nyelv is jól jön. Nálunk gimiben a tanárok többsége korrepetált magánban diákokat, hogy kiegészítse a fizetését. Hány embert ismersz, akit korrepetálni kellett földrajzból? Töriből még csak-csak, de itt is inkább a nyelvvel jársz jól összességében.

Illetve a jelenlegi helyzetedben a németre kéne kb a legkevesebbet készülnöd, hiszen csak a nyelvtanra kéne rágyúrnod

jan. 6. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is a németet választanám.
jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%

Én a földrajzot, mert szerint az a legkönnyebb a felsoroltak közül (tapasztalat)

Ha még gondolkodsz, én mindenképpen a gazdasági szakokat ajánlanám a három közül. Joggal nagyon nehéz érvényesülni. Annál akár a tanári is jobb lehet, mert ott béremelés várható. De de a gazdasági szakokkal van a legtöbb lehetőség szerintem.

jan. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Nyelvvizsgat es emelt erettsegit nem fogadnak el egyszerre. Csak egyre jar a pluszpont. Viszont az emelt nemetnek nem az 1/3at nezik, hanem a teljes pontot.
jan. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!