Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia alapszak mellett...

Pszichológia alapszak mellett mennyire van időtök diákmunkára?

Figyelt kérdés

Heti 15-20 óra belefér úgy, hogy azért akarok egy jó átlagot és nem a minimumra hajtanék?

Azért kérdezem, mert jelenleg dolgozom (életemben először, pár hónapja, mert idén nem vettek fel) és ugyan nappali tagozat mellett a szüleim nem feltétlen várnák el tőlem, hogy dolgozzak és nem vagyok feltétlenül rászorulva, de azért mégiscsak jó lenne egy kis saját pénz is.


jan. 6. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Őszintén én 20 órát nem tudnék dolgozni, de én sportolok is egyetem mellett, így több este kiesik. Hetente 1-2 napot szoktam dolgozni (alkalmi munkákat) ami inkább hétvégére esik. Így viszont elég húzós a hetem, általában éjszakába nyúlóan tanulok, mert hétköznap napközben egyetem, hétvégén munka. Illetve teljesen más dolgozni a szorgalmi időszak elején, meg a vége felé, amikor felhalmozódnak a ZH-k, a 652. prezentáció és beadandó, és még a vizsgák is közelednek - na, olyankor örülök, hogy élek, nem, hogy még munka.

Egyébként sok szaktársam van, aki heti több napot dolgozik, ők nem tudom, hogy bírják - de én pl. tanulmányi ösztöndíjas vagyok, szóval megéri, hogy hagyok időt a tanulásra. (Így kb. ugyanott vagyok, mintha a tanulásra fordított idő helyett dolgoznék ugyanannyi pénzért, amit a jegyeimért kapok. 🤷‍♀️)

jan. 7. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ismerek egy csajt, aki elte pszichológia mellett elvégzett egy corvinus kereskedelem és marketinget ÉS végigdolgozta az öt évet multinál. Mindezt egyszerre, kitűnő eredménnyel.
jan. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

#2: hát ezt én sem tudom hogy bírta.


A heti 20 óráról gondoltam, hogy kicsit sok, inkább ilyen 15 óra reálisabb talán.

jan. 7. 10:48
 4/5 A kérdező kommentje:
1-es, megkérdezhetem milyen átlagra kapsz mennyi ösztöndíjat?
jan. 7. 10:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Én az első félévben nem dolgoztam, ami szerintem jó döntés volt, hiszen az elején meg kellett szoknom, hogy melyik tárgyakra mennyit, hogyan kell készülni, ekkor költöztem el a szüleimtől is, úgyhogy azt is ki kellett tapasztalnom. Második félév vége fele kezdtem el vendéglátós diákmelókat vállalni, most vagyok végzős, és nagyjából végig dolgoztam ebben a két évben, egy-két hónapos kihagyásaim voltak, amikor egyik helyről váltottam a másikra. Most heti két napot dolgozom, úgyhogy az ilyen 16-20 óra között jön ki, szorgalmi időszakban tökéletesen tudom tartani, vizsgaidőszakban a vizsgák előtti napokon inkább nem megyek, és két vizsga között, vagy a vizsgaidőszak végén akkor jobban megtolom a melót. Szerencsére rugalmas a munkahelyem, úgyhogy nincs ebből baj.

Nekem jó átlagom van, de ösztöndíjat sosem sikerült még kapnom :) nálunk az 4,6 fölött kezdődik asszem' és a legalacsonyabb összeg 20 000 Ft/hó körül mozog, úgyhogy azért bőven nem olyan, mintha dolgoznál, inkább ilyen kis kedves zsebpénz. Úgyhogy ezt érdemes mérlegelni. Meg amúgy is korrigált kreditindex alapján van, szóval hiába teljesíted a kötelező tárgyakat hibátlan ötösre, azokat fogják előnyben részesíteni, akik ezek mellett csomó felesleges szabvált is felvettek, és mondjuk fele olyan jó osztályzatokkal teljesítik azokat. Ezt majd megérted és imádni fogod :)

Amúgy szerintem lelkileg tud inkább kikezdeni a meló része, főleg, ha olyan, amit amúgy nem szeretsz, diákmunkák közöütt meg nehéz olyat találni, amit szeretni fogsz. Nagyon gyorsan ki lehet égni, erre figyelni kell azért, és inkább váltani, ha úgy érzed, már nem bírod, vagy akkor ideig-óráig teljesen abbahagyni.

jan. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!