Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE-DE-KRE Pszichológia? A...

SZTE-DE-KRE Pszichológia? AZ ELTE-t azért nem írtam ide mert diploma beszámításával szeretnék jelentkezni...és oda sajna nem tudom, mivel a mostani alapszakomat oda nem fogadnák el.

Figyelt kérdés

Olvastam már sok félét jókat rosszakat, de mégis szeretném tisztázni, hogy melyik is lenne a jobb választás...


SZTE: csak jókat hallottam róla...valakinek az 1. Eves barátnője már egy kutatások vesz részt. És is jelenleg SZTE-vagyok és amikor azt írták meg, hogy nagy a Karokon és főleg a Pszichológiai szakon az összetartás...hát megértem és egyben tudom is...


DE: Szegény egyetemről a pszichológia terén nem mondták túl jókat...meg ha az oktatás tananyaga minőségi is lenne..inkább magával az oktatással lehetett bajuk, amikor azt írták sokan nekem hogy "ide ne gyere" szeretném ezt is tisztázni, mivel szerintem ez nem olyan vészes mint leírják. (De írjatok ha nem csak akkor indokoljátok pls)


KRE: ez az az egyetem amit nem tudok hogy az első vagy az utolsó helyre írjak majd...sokan dicsérik, hogy nagyon jó az elméleti oktatása Vs sokan azt mondják, hogy csak azért mert ezzel akarják kompenzálni az elméleti oktatás hiányosságait...Az írták nagyon barátságos és családias a környezet ez tetszett és hogy elméleti az oktatás...(és elvileg jó ) De ami miatt megtetszett, hogy én az MA képzést olyan helyen szeretn ahol jól oktatják a klinikai részét a pszichológiának...és elvileg az itt jó.



2022. júl. 23. 09:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kre-s voltam a családias, barátságos környezetet felejtsd el, ez csak lózung.
2022. júl. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az én barátnőm az aki első éves és kutatásban vesz részt :D

Még mindig az SZTE mellett érvelek, mert az a legjobb szerintem. Sok más egyetemet meglátogattam már, azokkal akik oda járnak. Komolyan mérföldekkel szeretnivalóbb Szeged és az SZTE is.

Nem is tudom ott már miket írtam le, lehet most ismételem magamat ezekkel:

A pszichológiásoknak van két emeletük, így nem sokat mászkálnak. Bent van az épületben egy óriási kávézó ami nem is drága. Ott van mellette a könyvtár. Abban az utcában van egy kajálda, 3 egyetemista kocsma, egy nyomda, közelben egy pékség és 10 percre egy Aldi. Tökéletes helyen van szerintem.

Nem szívóznak, szorgalommal teljesíthető minden. Bár a barátnőm mindig is jó tanuló volt, most is négyes, ötösei vannak.

A gyakorlatiassággal kapcsolatban:

Első évben olyan tárgy van, hogy csoportosan készítenek kutatást és kielemzik ez egy kötelező kurzus.

Második évben önnálló kutatásuk van és a tanár csak a segéd, de ő találja ki a kutatás témáját.

Harmadik évben pedig megint csak egy önnálló kutatást kell csinálni, de neked kell kutatás témát találni.

Ezt remélem jól írtam, de egy SZTE pszichós nyugodtan beleköthet, mert csak rémlik, hogy így mondta.


Ami még tök jó, hogy pszichósokkal kerülsz egy koleszba és így könnyű felsöbbéves tapasztaltakat találni.


Összetartóak egyébként ez nem csak humbuk.

2022. júl. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!