Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz az építőmérnöki...

Mennyire nehéz az építőmérnöki egyetem Debrecenbe?

Figyelt kérdés

Jó tanulónak mondanám magam, de azért kíváncsi vagyok a vélemémyekre, hogy kinek mennyire tűnik nagyon nehéznek:)

Úgy azért kibírható? Van mellette könnyen egyetemi életed?



jan. 11. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Én nem mondanálak téged jó tanulónak, mivel az általános iskolás szintű ragozás se megy.
jan. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Első félévben a matek és a mechanika ( statika ) tárgyak amik nagyon fontosak épìtőmérnöki képzésen. Sok minden épül ezekre, nálunk egy elbukott statika kapasbol egy ev csúszást jelentett anno. Szép szakma egyebkent , de én így utólag más mérnöki szakot választanék. Info, villamos, mecatronikai, gépész szakokkal joval jobbak a kereseti lehetőségek. És sajnos épìtőipari cégek közül sok trükközik, nem egy tervezőtől olvastam, hogy az amúgy sem magas bérük egy reszet szürkén, okosba fizettek borítékba. Helyszini munka az ami talán megvan fizetve ezen teruleten az épitesvezetes. De az nagy projekteken nem csaladbarat, inkább szabadidő gyilkos. Napi 10 óra, szombatok stb. Sok projekt változó helyszínnel, országban random helyeken , heteles szállóban. Aki ezt nem vállalja be, az evvel a diplomával nehezen fog jól keresni. Az én berem is elég átlagos. Pedig még igyisjobb mint sok kollegáe. De villamosmernokkent sztem vagy 200 ezerrel is kereshetnek többet. Nagyon gondold meg a szakvalasztast, epìtő-epitesz vonal sztem felejtős.
jan. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok ami lepontozott miért tette. Eleg reálisan leírás, hogy mi várható evvel a szakkal végzés utan. De itt is utána lehet olvasni más kérdésekben, redditen vagy egyéb fizetési fórumokon. Eleg sokan még fogják erősíteni, hogy anyagi szempontból nem a legjobb mérnöki terület sajnos. Illetve kevés az olyan munkahely ahol a napi 8 óra az elvart. Epitőipar sajnos ez ilyen.
jan. 22. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem jol fizet ez a szak.
febr. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!