Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnök vagy építőmérnök?

Gépészmérnök vagy építőmérnök?

Figyelt kérdés
Melyiket érdemesebb elvégezni? Nekem mindkettő tetszik.

2023. febr. 11. 22:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Gépész. Épìtőiparban vagyok mérnök, ìgy utólag elkerülnem jó messzire az epìtőt de az epiteszt is. Alacsonyabb bérek, sok helyen épìtőiparra jellemző túl óra hegyek, napi 8 helyett 10 óra munka elvart sok helyen pláne terepen, sokan szurken kapjak borítékba a pénzüket és egyéb másik rengeteg negatív dolog. Ha napi 8 órában akarsz jó bért keresni akkor az épìtőipar felejtős.
2023. febr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A gépész mérnök szerintem elég menő dolog. Az építőmérnök se rossz, főleg az előnyös szerintem, hogy azzal tényleg nagyon sokfelé indulhatsz (vízépítés, út, vasút, alagút, szerkezettervezés, geodézia). Érdekes és hasznos is. Tény, hogy fizetésben a gépész sokkal előnyösebb, de ez még nem minden. :) Inkább gépekről olvasnál vagy épületekről? Inkább mozgó tárgyakat terveznél vagy hidakat, gátakat, utakat? Amelyik világ jobban vonz, azt válaszd, mindkettőben sok lehetőség van.
2023. febr. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A gépészmérnök a jobb megoldás.
2023. febr. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Gèpèsz.
2023. febr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#2 inkább az építő vonz, de annyi minden szól ellene, hogy így lehet nem lenne értelme elkezdeni... (Fizetés, munka- és szabadidő) És tudom, hogy a pénz nem minden, de azért nem lehet utolsó szempont sem sajnos.
2023. febr. 11. 23:25
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi vonz az építőben? Sokkal jobban vonz? Ha csak kicsit, akkor lehet tényleg érdemesebb a gépészt választanod.
2023. febr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal zordabb, hagyományosabb és régimódibb az építőipari szféra, mint azt az ember gondolná kezdőként vagy előtte, vagy tanulmányok közben. A gépészmérnöki vonal egy messze haladóbb, versenyképesebb ág, mind a környezetben, a közegben, a lehetőségekben, a szellemiségben. Országhatárokon kívül és belül is jobb potenciál van és emiatt nem utolsó sorban a fizetésben is komolyabb, időtállóbb.

(Építőmérnök vagyok, gépésszel is dolgozom együtt.)

2023. febr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7: nincs mit szépíteni, sok esetben xar kozeg , régi módi felfogassal és hódít az uram bátyám ismeretségi viszony. Gepiparban egyszerűbb sztem szorgalommal kitűnni.
2023. febr. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagy projektben dolgozom, rengeteg mérnökkel. Köztük Építőmérnökökkel, gépészekkel stb..

Én magam tűzvédelmi mérnök vagyok.


A gépész rész véleményem szerint kicsit élhetőbb.. (bár kinek mi)

Ez is szerintem függ attól, hogy azon belül merre szeretnél mozogni.


Ha van affinitásod mérnök szakot végezni, akkor azt nézd meg ténylegesen, ami jobban vonz. Mert nehéz évek lesznek, sok tanulással. Azt tanuld, ami közeg jobban megfog, leköt és érdekesebb számodra.


Amúgy azt tapasztalom, hogy kezd kikopni kicsit a fiatalodó fejekből a BME istenítése, hogy arra "gerjednek" a munkáltató oldalról.

Tehát bármelyik másik normálisabb egyetemen is végezheted a szakot, lényeg hogy legyél szorgalmas és mutasd meg amit tudsz.


Nálunk pl dolgozik olyan is (nem egy ember), aki teljes munkaidőben itt dolgozik, mellette levelezőn tanul. Tehát elég nyitottak tudnak lenni a cégek manapság és támogatják a tanulást. (Viszont az ilyen embereknek már van legalább 1 db alap diplomája, amit csinálnak az vagy még egy alapszak vagy mester és úgy vannak itt)

2023. febr. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
BME teljesen felejtős. Bármelyik másik egyetemen is megkapod ugyanazt, hamarabb, kevesebb kiégéssel és pár év után úgyis a tapasztalat számít meg a papír szintje (BSc, MSc) és nem az, hogy mi a logó rajta.
2023. febr. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!