Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi után milyen szakmát...

Érettségi után milyen szakmát érdemes tanulni, ami piacképes?

Figyelt kérdés
Lány vagyok! Bármilyen tanácsot meghallhatok!

jan. 12. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha írsz egy érdeklődési kört esetleg, hogy miből voltál jó a suliba akkor könnyebb lesz ezt megbeszélni. :)
jan. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
jan. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kértetek kiegészítést. Matekból 4-5, számtech jó és fizika is dicséretes, matek faktosként heti 13 óra... 😄 De én nem igazán vagyok magolós és valami fele adminisztratív fele jövök menős munkát szeretnék. Gerincsérvvel nem akarok sokat emlegetni, de sokat ülni se, se állni... 🤦😄

Villamosmérnök nem szeretnék lenni és nem is tudom, hogy menjek- e egyetemre. Egyelőre vmi szakképés estin vagy levelezőn, aztán döntök.

Eredetileg gyógytorna szakon akartam, de az csak nappali képzése, amellett 6 órában lehetne dolgozni, én 8-ban fogok egyelőre szakképesítés nélküli melót.

Jah és angol középhaladó.

jan. 12. 20:11
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Amiket írtál elég jó alap lenne bármilyen műszaki, IT vagy gazdasági képzési területre, persze itt általában kevesebb a mozdulási lehetőség szakmával, mint diplomával vagyis a "jövés menés" nem mindenhol biztosított. Említetted a gyógytornászt, az egy szabadabb munka szóval az egy jó választás lehet ha a biosz érdekel és az emberekkel való foglalkozás is vonz.

Az egyetemet érdemes megpróbálni véleményem szerint, de nem baj ha érettségi után nem egyből egyetemre mész, csak ne felets el tudatosan készülni rá ha mégis úgy döntesz, hogy diplomát szeretnél. Sok mindent nem tudsz amúgy se veszíteni, ha beiratkozol valahova, mivel az első félév alatt ha úgy döntesz ott hagyod akkor még fizetni se kell érte.

Ha viszont a szakma mellett döntesz akkor az önképzés nagyon fontos, tehát a nyelv tanulást, nyelvvizsgát, jogsit mindenképp csináld meg ha még nincs meg. Tudtommal 2 szakma ingyenesen elvégezhető szóval akár két területben is gondolkozhatsz.

Konkrét szakmát nem akarok írni mert szerintem elsősoron az a fontos, hogy te magad szeress bele valamilyen területbe mivel ezt fogod csinálni innentől kezdve amíg nem váltasz (a váltás meg nem mindig könnyű, mivel az élethelyzeted is változhat közben).

Remélem tudtam segíteni.

jan. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akár az is lehet, hogy először szakképzés - például ugyanott maradva - és utána főiskola. ^.^
jan. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!