Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvehetnek így is gyógytornás...

Felvehetnek így is gyógytornász szakra?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem, viszont már biológiából és angolból tettem előrehozott érettségit. Angolból emeltet csináltam, viszont biológiából csak közepet. A bioszom épphogy 5ös lett. Egyik egyetem sem kér emelt érettségit bioszból (sem másból) ahova szeretnék jelentkezni, viszont félek, hogy így nem lesz elég a ponthatárhoz. Egyébként jó tanuló vagyok, jó jegyekkel, van nyelvvizsgám is. Fontos lett volna biológiából is emelteznem?
jan. 14. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Nézd meg az adott egyetem felvételi felteteleit a honlapján.
jan. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az angol emelt mennyire lett jó? Ha pontszámot akarnál növelni, akkor én inkább egy kiváló angol emeltet tennék, elmondom miért.

A biosz emeltben minden van, növénytantól elkezdve minden, nagyon átfogó. Erre sokkal nehezebb felkészülni. Gyógytornász szakon viszont a biológiának az embertanra eső részét tanulod majd, anatómia, élettan, kórélettan és egy ici-pici mikrobiológia.


Sokkal jobban jársz, ha az angolodat fejleszted, mert könnyebb arra ráfeküdni és egy kiváló emelt szintű érettségit tenni belőle, mint közép bioszról emelt bioszra menni. Ráadásul az angol tudás hasznos, az meg fog maradni. Az emelt tudás biosz gyógytornán nem hasznos, mert nagy része nem embertan/élettan stb., hanem növény- és álattan.

jan. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)


#1 Már megnéztem felvi.hu-n, ezért is aggódom hogy emelt biosz hiányában nem lesz elegendő pontszámom.


#2 köszönöm szépen a részletes infókat, nagyon sokat segít :)

Az emelt angolom 98% lett, viszont ahogy néztem az egyik egyetemnél amit kinéztem nem számítható az angol gyógytornász szakon.

Én úgy tudom, hogyha vizsgatárgyként nem számítható egy emelt egy bizonyos szakra, akkor a plusz 50 pontot sem kapom meg érte, ez igaz?

jan. 15. 11:03
 4/11 anonim ***** válasza:
Ú kérdező, értem már a problémát. Igen, most megnéztem a felvit és valóban így van, a többletpont akkor jár, ha az egyetem által meghatározott tárgyból emelteztél. :/ Ebben az esetben mégis az emelt biosszal tudnál több pontot szerezni, ill. a nyelvvizsgádért is kapsz majd valamennyit.
jan. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
hány pontra számítasz? nézd meg a felit, hogy 2023-ban mennyi volt a ponthatár...szerintem elegendőnek kell lennie...DE és SE elvileg a legjobb
jan. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
430 volt tavaly a ponthatár. A felvi pontszámító kalkulátor a nekem 390 körülit számol, ami hát valljuk be, egész kevés. Ez a pontszám úgy jön ki, hogy szerintem (és remélem) a többi tantárgyból is le tudnék érettségizni ötösre, illetve hogy az év végi jegyeimben csak tavaly volt két négyes, többi ötös, idén már mindenből ötösre állok eddig (tehát a tanulmányi pontjaim majdnem max). Emellett ugye van C1 nyelvvizsgám, és az egyetem tart szóbeli felvételit is, többletpontért, ezeket is beleszámoltam. Szóval furcsállom, hogy így is kevés.
jan. 17. 19:19
 7/11 A kérdező kommentje:
Abban reménykedem hogy ez azért van csak mert változik 2024től az érettségi rendszer. Tehát pl. egy 100%os közép érettségiért már csak 67 pont jár, a tavalyin viszont még nem ez volt. Sajnos emiatt annyira sem látható előre milyen ponthatárok lesznek, mint az előző években. Valószínű csökkenni fognak, de ennyit nem hinném.
jan. 17. 19:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez a változtatás a középszintűknél sajnos eléggé lehúzza az eredményt. Viszont 400 pont alatt a pesti suliba már 10 éve sem lehetett bejutni, így kétlem, hogy a mostani pontod elég lenne. :/ Kelleni fog az az emelt szint.
jan. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszod!

Viszont azt néztem, hogyha a tavalyi számítás szerint menne akkor pl. a 2 számítható érettségimért kapott pont nagyjából 160ra jönne ki, míg az új rendszer szerint már csak 110et ér. És az az ötven pont az, ami nem mindegy. Tehát ez nem azt jelenti hogyha a régi számítás szerint lenne akkor elérném a pontszámot? Vagy ezzel rosszul gondolkodom?

jan. 17. 20:37
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A régi számítás szerint szerintem elérnéd. És szerintem lentebb is mennek a ponthatárok a mostani évben, nagyon jók az eredményeid és ott a szóbeli és az emelt +felvételi pontok….ha valakik jobbak nálad, akkor azok már nagyon PRO-k. Én a helyedben tennék egy másik emeltet is azzal biztosan bent lennél. És a felvételi eredmények kihirdetéséig nyugodtan aludnék.
jan. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!