Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek idén,így, hogy a...

Szerintetek idén,így, hogy a középszintű érettségi 1 százaléka már pontban csak a kétharmadát éri, várható lesz ponthatár csökkenés? 340 pontom lesz egy olyan szakra, ahol tavaly 358 volt a határ..

Figyelt kérdés

jan. 15. 07:21
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Nem, mert aki valóban be is akar jutni, az az egyik tárgyból emeltet tesz.
jan. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem is emeltem van egy tárgyból, de a másikból sajnos nem…így a tavalyihoz képest 46 ponttal lecsökkentek a pontjaim. 37 éves vagyok, rég érettségiztem…
jan. 15. 07:56
 3/5 anonim ***** válasza:
18%

"így a tavalyihoz képest 46 ponttal lecsökkentek a pontjaim. 37 éves vagyok, rég érettségiztem"

Így jártál, ezelőtt valahogy nem jutott eszedbe egyetemre menni. Át kell adni a lehetőséget a fiataloknak, menj levelezőre.

jan. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem állítottam, hogy nappalira szeretnék menni.

Milyen kedves emberek vannak itt…

jan. 15. 08:06
 5/5 anonim ***** válasza:
80%

#4: Ne törődj vele, ezt a fórumot a válaszolók egy része csak arra használja, hogy a rosszindulatát kiélje ismeretleneken.


Egyébként a kérdésedre szerintem senki nem tud válaszolni, mert ez már a üveggömbbe nézésre alapozott jóslás kategóriája. Egyszerűen annyira sok tényezőtől függ, hogy egy adott egyetem adott szakán hogyan alakul a bejutási ponthatár, hogy még amikor nem változott a pontszámítás módszere, akkor is sok helyen teljesen szokványos volt a 20-30 pontos nagyságrendű fluktuáció. Itt hiába írja meg neked bárki is, hogy szerinte jelentősen csökkenni fognak a ponthatárok, vagy valaki más, hogy szerinte nem, ez gyakorlatban nem több hasraütésnél.


Úgyhogy mivel a felvételi eljárás maga ingyenes, és az online jelentkezés nem kíván többet egy óránál a számítógép előtt, bele kell vágni, és majd kiderül. Semmit nem vesztesz. Illetve ha az esélyeidet növelni szeretnéd, még nem késő jelentkezni és felkészülni arra, hogy egy tárgyból újra érettségizzél. Ez már valóban pénzbe és időbe kerül, de valamit valamiért.

jan. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!