Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Úgyis lehet később irodalmi...

Úgyis lehet később irodalmi szakirányba menni, hogy csak középszinten érettségiztél?

Figyelt kérdés
Igazából nagyon nehéznek, ijesztőnek és elkedvtelenítőnek tűnik az emelt. Nem is tudom biztosan merre akarok tovább menni. Csak azt tudom hogy amiket a legjobban szeretek azok a nyelvek (angol, francia), nyelvtan, irodalom. Mellette rajzolni is(vagyis inkább elgondolni valamit és kivitelezni), zenélni is szeretek. De nehéz, mert olyan komolyan mégsem akarok semmelyikkel foglalkozni, mert az talán már nem lenne jó, ha értitek... művésznek lenni... Más szakirány viszont nincs nagyon a szemem előtt. Nagyon elveszett vagyok most e téren bocsánat a bizonytalanságért. Tudtok esetleg valamit tanácsolni?

nov. 27. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
Amiket felsoroltál azok értéktelenebbnél értéktelenebb büfészakok. Egyiket sem érdemes elvégezni, bár ilyen 0 határozottsággal te egy komoly szakról úgyis kiesnél.
nov. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Hát ezek közül inkább a nyelvekkel tudnál mit kezdeni, pl az újlatinon belül van francia szak utána a fordító és tolmács mestert érdemes lenne elvégezni és akkor pl fordítóként tudnál dolgozni vagy nyelvtanárként.

Anglisztika se rossz, viszont azt elég sokan végzik. Művészeti képzésen inkább annak van esélye aki ezzel komolyabban foglalkozik régóta, ha csak hobbiból rajzolsz vagy zenélsz már bekerülni is elég nehéz, nem meg utána ebből megélni.

Ha meg nagyon nincs ötleted hagyj ki egy évet, menj el dolgozni vagy végezz el egy rövidebb képzést és gondold végig mihez akarsz magaddal kezdeni. Annak nincs értelme hogy aztán ugrálsz a szakok céltalanul.

nov. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mivel a nyelvtant említetted előbb, magyar szak után lehetsz nyelvész is, aki különböző témákat vizsgál. Ha az irodalom érdekel jobban, akkor irodalmár. Ezekhez mind nagy tudás és érdeklődés szükséges, akkor vágj bele, ha tényleg érdekel, nem csak kicsit. Szerintem csinálj egy sorrendet, hogy mi érdekel a legjobban és az alapján el lehet dönteni. Bár olyan is van, hogy valahova felvesznek és közben szereted meg, én is így voltam. Az érettségiről pedig-én angolból emelteztem tanárira, majd onnan átjelentkeztem magyar szakra, tehát magyarból nincs is emeltem. Most viszont nem tudom, mi a követelmény, abból kell kiindulni.
nov. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!