Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy csináljam? Jelentkezzek...

Hogy csináljam? Jelentkezzek most egyetemre vagy várjak?

Figyelt kérdés

Érettségim megvan már, szakképzésben tanulok, most tavasszal fogok végezni. Ebben az irányban szeretnék továbbtanulni, de van más is amit jelölnék.

Természetesen államira szeretnék bekerülni és az eredményeim alapján biztosan felvesznek.

A problémám azzal van, hogy az államin való bentmaradáshoz úgy tudom 4,5ös átlagot kell tartani. És én attól tartok, hogy ez ha nem menne és átraknának önköltségesre akkor nem tudnám fizetni vagy csak nagyon nehezen.

A tervem az hogy most tavasszal ha megszereztem a szakmát elmegyek dolgozni egy évet és nem most hanem jövőre jelentkezek és összegyűjtök annyi pénzt.

Ti hogy csinálnátok? Menjek most és kockáztassak vagy menjek biztosra és egy év kihagyással gyűjtsek pénzt és úgy vágjak bele?


jan. 15. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem 4.5 kell, hanem szaktól függően 3, 3.5. És súlyozott átlagot számolnak, ami azt jelenti hogy pl a bukott targyak nem szamolnak bele.
jan. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
a súlyozott átlag nem ezt jelenti, hanem a kredites szorzót
jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Diákhitel?
jan. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jelentkezz mindenképpen, ha akár mi miatt nem érnéd el az minimum átlagot jelentkezz újra köviévben kiiratkozol meg be és bumm megint államin vagy régi tárgyakat elfogadtatod és folytatod
jan. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hitelt nem szeretnék.

Úgy tudtam 4,5-ös átlagot kell tartani.

Utolsó: ez így tényleg működik?

jan. 17. 19:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Soha nem kellett olyan magasat. Gondolj már bele, senki nem lenne államin a műszaki és természettudományi karokon.
jan. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#5


Igen működik. Csak el kell fogadtatni a tárgyaidat, ami plusz adminisztráció.

jan. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!