Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hagyjam abba az egyetemet,...

Hagyjam abba az egyetemet, mert értelmetlen és inkább végezzek el egy logisztikai technikus és aztán egy logisztikai menedzser szakképzést?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy nem érdekel. Ilyen semmilyen szakon vagyok gazdmen. 1 éve... Nulla tárgy, ami érdekelt a matekot kívül a többi off. Gondolkodtam, hogy inkább kiiratkozom és szállítmányozást kezdek tanulni, az mindig érdekelt és ráfekszem az angol felsőre. Szerintetek? Köszi

jan. 19. 00:00
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Miért nem mész akkor egy olyan egyetemre ami érdekel?
jan. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mert logisztikai felsőoktatás sehol nincs.
jan. 19. 01:05
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Mérnöki szakokon lehet logisztikára szakosodni.
jan. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Van explicit egy ilyen nevű szak hogy logisztikai mérnök. Szóval nem hiszem hogy nincs sehol logisztikai felsőoktatás.
jan. 19. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azt teljesen mással foglalkozik mint egy logisztikai ügyintéző és szállítmányozó. Olvassátok már el.. A kettő nagyon nem ugyanaz
jan. 19. 02:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Minek jöttél erre az egyetemre??? Ha nem tetszik, hagyd ott, de kár is volt elkezdeni.
jan. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Gazdmenről egyenes ágon mehetsz ellátásilánc-menedzsment mesterre, az logisztika. De ha nem akarsz már egyetemen tanulni, akkor minden további nélkül mehetsz OKJra is, csak azzal hamarabb fogod elérni a plafont fizetésben és lehetőségekben.
jan. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy egyetem vagy szakképzés, olyat tanulj, ami érdekel!
jan. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia!


Semmiképp nem javaslom, hogy abbahagyd az egyetemet! Az való igaz, hogy a logisztika egy experimentális szakma, főleg az a része, amely téged érdekel DE! ahhoz, hogy a későbbiekben feljebb tudj lépni az ügyintező poziból, ahhoz szinte elengedhetetlen lesz a diploma! A gazdmen tökéletes ehhez! Én érettségivel csöppentem a logisztika világába és sok évig kísértett a tény, hogy nincs diplomám (így is tudtam érvényesülni, de sokkal kisebb önbizalmam volt és ez látszott). Végül munka mellett szereztem egy műmen bsc-t és azt kell, hogy mondjam, nagyon megérte! Diplomával már sokkal magabiztosabban mertem magasabb pozikat is megpályázni, így sikerült logisztikai igazgatóként elhelyezkedni egy nagy szállítmányozó cégnél. Az okj minimális valós, használható tudást ad, cserébe szinte semmilyen értéke nincs egy interjú helyzetben (tapasztalat!). A diploma és mellé néhány év tapasztalat sokkal erősebb kombó lesz, garantálom!

jan. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Aki egy egyetemi kepzes soran akarcsak egyszer felteszi maganak a kerdest, hogy ezt valoban szeretne-e, szaktol fuggetlenul, annak szerintem mar alapbol lottek. Az elozo jol irja, hogy a diplomaval tobb a lehetoseg es nagyobb a mozgaster, de ilyenkor azt is kell nezni, hogy az adott szemelyt tenylegesen erdekli amire jar, amit tanul, avagy nem. Vegig lehet igy bukdacsolni eveket, de van ertelme? Mint minden kepzesnel, a kozgazdasz kepzesnel is vannak alapozo targyak, foleg matematikai-kozgazdasagi alapozo targyak, ezeket egeszen egysueruen tul kell elni, hiszen nem valoszinu, hogy olyan helyre mennel ahol derivalni kell. Ha ez megvan, utana johetnek a szakmai targyak, specializalodhatsz stb. A kerdes, hogy a logisztika iranti etvagyadat kiszolgalja-e vagy sem. De en is inkabb azt tanacsolnam, hogy vegezd el, gazdmennel siman lehetsz logisztikus barhol. A problema csak tenyleg az, ha neked ezt az utat nincs turelmed vegigjarni akkor felesleges szocseples..
jan. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!