Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ipari termek es formatervezo...

Ipari termek es formatervezo mernok vagy muszaki menedzser?

Figyelt kérdés

Melyikre erdemesebb menni? Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni?

Real beallitottsagu vagyok, matek emeltezek, abbol jo vagyok de fizikat annyira nem szeretem.

Koszi ha valaszoltok :).



2023. okt. 19. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem arra érdemesebb, amelyiket jobban szívvel-lélekkel csinálnád. Én termékes voltam, szóval arról tudok mesélni. Ennél a szaknál számít, hogy melyik egyetemre jársz, a BME nagyon gépészes, igazából egy egyszerűsített gépészmérnöki szak. A matekos tárgyak mellett vannak fornatervezős művészi, és marketinges, ergonómiás tárgyak. Megtanulsz CAD programokat használni, gépeket, burkolatokat tervezni. A többi egyetem másra fekteti a hangsúlyt (pl az Óbudai tudtommal a ruha- és csomagolástervezésre).

A műmenedzserről kb annyit tudok, hogy van számvitelük, és nem tudnak annyira CAD-ben tervezni, mint mi.

2023. okt. 20. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt

Engem is a termek jobban erdekel, azt szivesebben csinalnam.

BME-re szeretnek menni.

Mennyire lehet ezzel a szakkal elhelyezkedni kulfoldon?

2023. okt. 20. 07:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezt sajnos nem tudom. De a legtöbb ember vagy grafikusnak/modellezőnek megy, vagy gépészmérnöki pozícióba egy multiba. Sok irányba lehet mesterre is menni, akár műkenedzserre is. Azt hiszem, a szak legjobban egy terméktervező vállalkozáshoz ad jó alapokat. (Ha gépészre mennél, azzal valószínűleg könnyebben találnál állást, de nem tudom, azt szívesen csinálnád-e. Írtad, hogy reál beállítottságú vagy. Még szerintem azt gondold át, hogy nem zavarna a sok művészkedős, rajzolós, kreatív tárgy? Bírnád a 2 félév marketing, menedzsment "hablatyolást", ahol semmi nem egyértelmű?)

Ja, és bőven van fizika, azt nem lehet megúszni, de az alapoktól kezdik a mechanikát (szilárdságtan,dinamika, rezgéstan), nagyon részletesen. Arra épül majd a hőtan, áramlástan, gépelemek. Minden logikus, ha élvezed a matekot.

2023. okt. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszi szepen!
2023. okt. 22. 00:15
 5/5 anonim ***** válasza:
3: mechanikai alapok nélkül a formatervezés sem igazán végre hajtható
2023. okt. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!