Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hülyeség lenne leadni az...

Hülyeség lenne leadni az egyik tanári szakot?

Figyelt kérdés
Osztatlan tanárira járok, Biosz-törire. Most vagyok másodéves. A biosszal minden szuper, szeretem, még ha olykor nehéz is. De a törivel nagyon hadilábon állok, a vizsgáim se sikerülnek. Így leadnám a francba, s választanék helyette valami mást, mondjuk az etikát, még az érdekelne a legjobban a tanári szakok közül, mivel felvettem az elmúlt két félévben több etikás szabvált is, s mindegyik jól sikerült. A tanári pályáról nem szeretnék lemondani, ezt kéretik figyelembe venni a válasz megírásakor. Mit tegyek szerintetek? Gondolkoztam a föcin is, de állítólag az is elég húzós.
jan. 20. 01:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Választottál. Mi a kérdés?
jan. 20. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ez melyik egyetem, de nálunk csak az első félévben lehetett szakot váltani. A töri tényleg nehéz, de az etika meg felesleges.
jan. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire küszködsz vele, akkor érdemes leadni, ha van rá módod. De nem tudsz valami értelmesre váltani, például matek vagy kémia?
jan. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Azt ajánlom, hogy döntés előtt nézz utána az adott egyetem etika tanári szakján a tárgyak egymásra épülésének. Pontosabban annak, hogy ha most beadsz egy szakváltási kérelmet és azt elfogadják, elvileg megoldható-e, hogy rendes időben végezz, vagy mindenképpen megcsúszol.


Egy további (nem előrelátható) probléma lehet még, hogy igen nagy eséllyel etika-biológia szakpáros hallgató, vagy egyáltalán etika tanár szakos hallgató kevés van, különösen olyan van kevés, aki etikából másfél év csúszásban van; s ennek igen valószínű következménye, hogy a felvehető tárgyaid órabeosztását azok elkészítésekor valószínűleg senki nem veszi figyelembe, azaz teljesen véletlenszerű lesz. Nyilván a tárgyfelvétellel az elején még tudsz variálni, hogy az így adódó ütközéseket elkerüld, de negyedévben (a külső tanítási gyakorlat előtti évben) sajnos kerülhetsz hirtelen olyan helyzetbe, hogy megoldhatatlan óraütközésed lesz. Ilyenkor az érintett oktatók jóindulatán fog múlni, hogy áthidalható lesz-e a probléma vagy sem. S ha nem, akkor megcsúszol, s sem szólhatsz egy szót sem, mert mondhatják, hogy a saját kockázatodra váltottál szakot másfél év után, ráadásul egy ritka szakpárra. Szóval gondold végig, hogy vállalod-e ezt a kockázatot.

jan. 20. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem akarnék szakváltási procedúrát, simán felvin jelentkezem újból, addig meg szabvál etika továbbra is. Ami megvan, azt elismertetem, legalábbis ez a nagy cél. Nincsenek ráépülések, ahogy néztem a mintatervet.
jan. 20. 07:48
 6/13 A kérdező kommentje:
Bár 1 év csúszás se lenne világvége.
jan. 20. 07:49
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy kurzusváltás után az etikát ki fogják vezetni, a biológia meg kevés óraszámos, egy iskolában nem lesz meg a kötelező óraszámod, ide-oda dobálnak majd.
jan. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Leginkább úgyis a bioszra fókuszálnék, de persze nyilván mérlegelni kell az óraszám velejáróit is. Szívem szerint egyszakos bioszos lennék, de azt persze nem lehet, vagy csak körülményesen.
jan. 20. 11:10
 9/13 anonim ***** válasza:
Kémia nem megy?? Mert az lenne a biosz természetes párja.
jan. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#9: Kémiatanár szakos hallgatóként a kérdezőt is és minden ebben gondolkodót is óva intenék attól, hogy a kémiatanár szakot válassza, hacsak nincs már induláskor is eleve igen erős affinitása és lelkesedése a kémia felé, egészen kiváló memóriája (anyagtulajdonságok, kémiai képletek és egyenletek garmadához), s egyben viszonylag jó matekos és fizikás agya is. Még a középiskolából nagy önbizalommal érkező, jó kémiások között is van, aki ezt a szakot 1-2 év után feladja és átmegy más szakra vagy úgy, ahogy van, otthagyja az egyetemet. Vagy marad a szakon, és kínkeservesen, vért izzadva, kettes-hármasokkal végigcsinálja, ami nem valami túl felemelő élmény. Az egyetemi kémia sok tárgya ugyanis messze nem tekinthető a középiskolai kémia egyfajta kibővítésének: aki kémiatanár szakra megy, néha úgy érezheti, hogy valami lényegileg új dolog az, amin végig kell haladnia. Ezért a kémiatanári szakra jelentkezés előtt mindenkit arra biztatnék, hogy menjen el egy könyvtárba, és olvasson bele kicsit például az Atkins: Fizikai kémia I-III. valamely kötetébe, vagy bármelyik egyetemi atom- vagy magfizika jegyzetbe, s gondolja át, hogy érez-e képességet magában, hogy ilyesmit megértsen, megtanuljon és belőle levizsgázzon. Ezzel persze nem elrémiszteni akarok senkit, hanem sokkal inkább megóvni szeretném a kémiatanár szakban gondolkodókat egy téves várakozáson alapuló, elkerülhető és frusztráló vargabetűtől.
jan. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!