Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hülyeség lenne 30 évesen...

Hülyeség lenne 30 évesen nekikezdeni a biológia alapszaknak levelezőn?

Figyelt kérdés
Mindig is ezt szerettem volna, csak anno nem volt lehetőségem továbbtanulni. Attól félek egy kicsit, hogy nem fogok tudni a szakmában elhelyezkedni, bár végső soron laboratóriumi asszisztensnek is elmennék. A jelenlegi szakmámat utálom egyébként, ugyanúgy nem keresek vele jól.

2023. márc. 12. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Sose késő elkezdeni valamit. Nyugodtan kezdj bele, ha úgy érzed felkészültél rá.

Egyik rokonom kb. 40 évesen tette le az érettségit, majd ment egyetemre, pszichológiára.

2023. márc. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, hogy van reális esélyed elvégezni, akkor nyugodtan vágj bele. De azért a helyedben előtte megnézném a tematikákat, utánakérdeznék itt-ott, hogy milyen nehéz a szak stb.
2023. márc. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Van kémia és biológia előtudásom, bár fel kell frissítenem, mielőtt mennék. Reálisan nézve még egy-két félév csúszás is belefér, mert már nincs hova sietnem, persze nem ez a fő célom.

2023. márc. 12. 14:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút híve vagyok a tanulásnak, bármilyen életkorban, de ha a biológia alapszakkal szeretnél javítani a munkaerőpiaci helyzeteden, akkor sajnos nehéz dolgod lesz. Alapvetően nem egyszerű elhelyezkedni biológusként, sokszor még MSc diplomával és PhD-vel sem.
2023. márc. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ettől félek igazán. Msc-t szeretnék mindenféleképpen, ha már belevágok. Egy kicsit lutri az egész, hogy mi lesz, amint végzek, de ha meg meg se próbálom, akkor egész életemben bennem marad a tüske, hogy nem próbáltam meg.
2023. márc. 12. 14:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a vágyad, akkor ugorj neki. Viszont váltani csak akkor tudsz majd, ha még szerencséd is lesz. Ezzel számolnod kell.
2023. márc. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
45 évesen kezdtem el egyetemre járni, 49 vagyok most, amikor végzek. Már dolgozom az új szakmámban.
2023. márc. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Szia! Én tavaly kezdtem levelezőn a bioszt, 35 évesen. Őszinte leszek, nekem a papír kell, hogy több fizut kaphassak. Van már diplomám több is, de most olyan helyen dolgozom, ahol egyiket sem fogadják el, viszont a mostani meló meg jó. Nekem így viszont ez inkább kibírás, semmint örömteli tanulás, de ez van. Én azt gondolom, ha téged érdekel és van lehetőséged, akkor bátran vágj bele, bárhány éves is vagy, mert ami fekszik az embernek, azt könnyebben is tanulja. Sok sikert! : )
2023. aug. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!